32" - 27" monitörleri 24.5" olarak kullanmak

Matisa

Kilopat
Daha fazla  
Selam, bir monitör almak istiyorum. Açıkçası hem büyük ekranda hikayeli oyun oynamak istiyorum hem de 24.5" ekranda rekabetçi oynamak istiyorum. Aklımdaki modeller aşağıdaki gibi. Fakat bu özelliği hangisi destekliyor veya destekleyen modelleri bulamadım. Bilgisi olan biri aydınlatırsa sevinirim.

S2721DGF
27GP850-B
FI32Q

İsterse 49 inch olsun oyun içinden çözünürlüğü düşürmen yeterli.

Ekran küçülmesi diye bir şey olmaz zaten ekrandaki görüntü büyür.

Ben hem hareket bulanıklığını azaltmak hem de görebildiğim alanı sınırlandırmak istiyorum.
Bildiğim kadarıyla Full Ekranda öyle bir özellik yok. Belki başka arkadaşların bilgisi vardır. Bazı oyunlar çözünürlüğü azalttığında kenarlara siyah alanlar bırakarak bunu yapıyor. Örneğin benim monitörümde CS:GO 'da resimdeki gibi oluyor. Sende bundan bahsediyorsun sanırım. Bu her oyunda olmayabiliyor.

Dosya Ekleri

• 20230430_132744.jpg
    20230430_132744.jpg
    163,5 KB · Görüntüleme: 17
Araştırmalarım sonucu ViewSonic Elite modellerinde viewscale diye bir özellik olduğunu öğrendim. Monitörü 24" olarak kullanabiliyorsunuz. Bir de Gigabyte monitörlerde var özellik. Fakat Gigabyte modellerinde adaptif-Sync ile beraber kullanılmıyor diye belirtmişler. ASUS- MSI - LG - Dell markalarında mevcut değil.

Dosya Ekleri

• Viewsonic.png
    Viewsonic.png
    166,1 KB · Görüntüleme: 5

Yeni konular

Geri
Yukarı