Çözüldü 32.44 mh/s ile 1 ayda ne kadar para kazanılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Ben 1660 Ti(31mh) ile yapıyorum, normalde elektrik 60TL harcıyor tüm bilgisayar. Ben ayda net 60dolar kazandığım üzerinden hesaplarsak siz 65 dolar gibi bir miktar kazanırsınız. Bir de elektriğe gelen zam ile fatura 120TL gelse her türlü kardasınız.

Tüm bilgisayarın 60 TL harcadığından emin misin? Ben akıllı priz ile ölçtüm boşta Hive OS açık ve madencilik yapılmadığı halde 63 watt elektrik çekiyor bilgisayarım. Bu watt değeri bile bu ayki birim fiyata göre 41 küsur TL yapar. Yeni zamma göre daha fazla tutar.

Tüm bilgisayarın 60 TL harcadığından emin misin? Ben akıllı priz ile ölçtüm boşta Hive OS açık ve madencilik yapılmadığı halde 63 watt elektrik çekiyor bilgisayarım. Bu watt değeri bile bu ayki birim fiyata göre 41 küsur TL yapar. Yeni zamma göre daha fazla tutar.

1 aylık elektrik farkım 100TL geldi. Kombi neredeyse her zaman açık olduğu için ve sıcak su da açık olduğu için 20TL olarak düşündüm. 1 hafta boyunca da bir arkadaşın bilgisayarı aralıksız evde çalıştı. Buna da 15TL diyelim. 65TL tuttu. Yani en en fazla 70TL olur bunun da zam oranını hesaplarsak 150TL gibi bir şey tutar. Zaten doğru zamanlarda satım yaparak bu farkı kolaylıkla arkadaş çıkarabilir.
Benim GT1030'lu sistem daha fazla harcıyor günde en az 10 saat açıkken. PSU'da 80+ Gold. Senin sistem birde mining yapıyor...
Sana fatura farkını falan mı atayım? Bu arada sizin sistemi merak ettim 😂.

1 aylık elektrik farkım 100TL geldi. Kombi neredeyse her zaman açık olduğu için ve sıcak su da açık olduğu için 20TL olarak düşündüm. 1 hafta boyunca da bir arkadaşın bilgisayarı aralıksız evde çalıştı. Buna da 15TL diyelim. 65TL tuttu. Yani en en fazla 70TL olur bunun da zam oranını hesaplarsak 150TL gibi bir şey tutar. Zaten doğru zamanlarda satım yaparak bu farkı kolaylıkla arkadaş çıkarabilir.

Sana fatura farkını falan mı atayım? Bu arada sizin sistemi merak ettim 😂.

5600X, GT 1030, 4X8 RAM, RM850X PSU.

Bak sana ilkokul çocuğuna anlatır gibi anlatayım. Bir kişi 400 TL elektrik faturası ödemiş olsun geçen ay. Bu kişinin o zaman 0.92 TL'den KWh'sı 434 yapıyor. 434 KWh'nın ilk 150 Kwh'sı 1.38 TL'den hesaplanacak yani 150*1.38 = 207 TL. Geriye 284 KWh kaldı onu da 284*2.06 yapıyoruz oldu mu sana 585 TL. 585 + 207 = 792 TL. Demek ki 1000 TL fatura gelmiyormuş.
Günde 1.9$ getirse ayda kaba hesap 740 TL yapar. Evin faturasına 200 TL destek çıksa yine cebinde 541 TL parası kalıyor.
Hocam zaten underwolt yaptım 30w çekiyor, az gelir büyük ihtimal.

Yeni konular

Geri
Yukarı