32 bit bilgisayara 64 bit sanal makine nasıl kurulur?

Evet sayın Technopatlar, bu rehberde 32 bitlik işletim sistemine 64 bit sanal makine kuracağız. Çözümü çok basit.

1- Bilgisayarımız açılırken BIOS'a giriyoruz.

2- Virtualization bölümünde sanallaştırma seçeneğini aktif ediyoruz.

3- F10 ile kaydedip çıkıyoruz.

4- Artık bilgisayarımız 64 bit sanal makine çalıştırabilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aslında amacımız sizin anlatımınızı çöp etmek değildi. Amacımız şu anda sizin bilgisayara 64 Bit işletim sistemi kurulur ve çok rahatta çalıştırır. Ama sanal makineye gelince normal işletim sisteminden daha ağır çalışır. O yüzden o sistemlere VMware üzerinde destek yok diye biliyorum. Yani ben işlemci desteklemediği için E7500'e kuramamıştım.

Bilgisayarım HDD'si var.

Benim de. Bende 80GB HDD 160GB HDD ve 1TB HDD ile kullandım. 32 Bit kullanmamışımdır belki de hiç hayatımda. Laptop üzerinden belki kullanmışım dur hatırlamıyorum çok uzun zaman oldu laptop kullanmayalı.

Bilgisayarım HDD'si var.
HDD 64 bit kurmaya engel değil. 64 bit yönerge seti bellekler, işlemci ve uygulamalar için var. Kısaca daha fazla bellek atanmasını, atanan belleğin uygulamalar, işlemci ve sistem tarafından kullanılabilir olmasını sağlıyor. Yani 64 ve 32 bit sistemde teknik olarak hız farkı yok.

HDD 64 bit kurmaya engel değil. 64 bit yönerge seti bellekler, işlemci ve uygulamalar için var. Kısaca daha fazla bellek atanmasını, atanan belleğin uygulamalar, işlemci ve sistem tarafından kullanılabilir olmasını sağlıyor. Yani 64 ve 32 bit sistemde teknik olarak hız farkı yok.
Kurmuyorum. Minimum 1 GB Windows 10 x86 iken x64'de 2 GB minimum istiyor olabilir mi ya?

1 GB ram ile sanal makine kurmaya çalışmak mı... En sevdiğim. Ya bırakın hocam. Sırf kendinize bahane türetiyorsunuz.
1.7 GB RAM'imi sanal makineye veriyorum.

Çökmesin. Ben çöküyor demedim ki. Ama sen gidip o bilgisayara sanal makine kuracaksan verim alamazsın. Gidip daha iyi bir PC alman lazım. En azından 4 çekirdeklik bir işlemciye ihtiyacın var.
Ya sorun işlemci değil. 1.7 ram verip verimli kullandığını zannetmesi. Takılmalar, gecikmeler yaşanmıyorsa bir şey bilmiyorum. Sanal makine kurarken 4 altı ram vermiyorum ki uygulamalar sanal makinede şişip kasmaya sebep olmasın. 3 GB ram olan bir makinada sanal makina kullanmak mantıksız baştan.

Geri
Yukarı