64 Bit bilgisayarda 32 Bit Java kullanmak

334155

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Sakarya
Windows 10 Pro kullanıyorum, bilgisayarım 64 Bit destekliyor ama Java 32 Bit. Nasıl yükseltme yapabilirim? Java'yı silip en yüksek sürümü indir dediğim zaman böyle oluyor.

Javayı kaldırdıktan sonra Google'a Java 64 bit yazıp
1.1.PNG

Altını çizdiğim kısımdan indirip kurmayı deneyin.
Bende böyle düzelmişti.

Screenshot_3.png

Verdiğim sayfada screenshotın gösterdiği konuma gidip 64 bit javayı indirip kurulumunu yapabilirsiniz. Sonuçları paylaşmayı unutmayın teşekkürler.

(Eğer işe yaramaz ise ilk önce java uninstall programını kendi sitesinden indirip çalıştırın daha sonra tekrar 64 bit javayı kurmayı deneyin.)

Java'nnı 32 Bit olması neden sizi rahatsız etti? 32 Bit Java uygulamalarını 64 bit Java ile açamayabilirsiniz. 64 Bit Java, 32 Bit Java'nın tam olarak yeni sürümü değildir. İkisi farklı mimaridir. Sistemde ikisinin de olmasını öneririm.

Java'nnı 32 Bit olması neden sizi rahatsız etti? 32 Bit Java uygulamalarını 64 bit Java ile açamayabilirsiniz. 64 Bit Java, 32 Bit Java'nın tam olarak yeni sürümü değildir. İkisi farklı mimaridir. Sistemde ikisinin de olmasını öneririm.
Minecraft'ta bariz FPS artışı sağlıyor 64 bit sistemde 64 bit Java kullanmak.

Önceden 32 Bit yazıyordu, şimdi hiçbir şey yazmıyor. Denetim masasından program kaldırma yerine girdiğimde gördüm 64 Bit olduğunu.

Böyle olduğunu bilmiyordum, teşekkürler. 32 Bit olanını da kurarım.

Yeni konular

Geri
Yukarı