32-bit bilgisayarda 64-bit ISO yazdırma sorunu

Cgltn

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba Windows 10 kullanıyordum. Bir şey test etmek için Windows 7 kurdum fakat yanlışlıkla 32 Bit kurmuşum. Şimdi USB belleğe 64 Bit yüklemek istediğimde hata veriyor. USB belleğin içerisine dosyaları atamıyorum.

Şu şekilde bir hata veriyor.

Dosya Ekleri

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    71 KB · Görüntüleme: 291
Sen kurulum dosyalarını atmaya çalışmıyorsun ki. Bildiğin 32 Bit Windows üzerinden ISO dosyası içindeki setup.exe dosyasını çalıştırıp 64 Bit Windows kurmaya çalışıyorsun. O iş öyle yemez, 32 Bit içinden 64 Bit kurulumu yapamazsın. Zira kullanılan komut setleri ve desteklenen adres uzantıları farklı, 64 Bitlik bir dosyayı 32 Bitlik bir adresleme alanına sığdıramazsın.

Rufus ile ISO dosyasını USB belleğe yazdır, ardından BIOS üzerinden USB belleği boot edip sıfır kurulum yapman lazım. Aksi takdirde başka bir değişikliğe gidemezsin.

Dediğiniz gibi yaptım şimdi de dosyalar genişletiliyor bölümünde %54 e gelince dosya bozuk veya eksik diye bir hata veriyor. İndirdiğim Windowstan mı kaynaklıdır yoksa başka bir problem olabilir mi? Bilgisayar yeni HDD problemi olmadığına eminim. İndirdiğim Windowstan kaynaklı ise sizin bir öneriniz var mı Windows indirmem için?

Dediğiniz gibi yaptım şimdi de dosyalar genişletiliyor bölümünde %54 e gelince dosya bozuk veya eksik diye bir hata veriyor. İndirdiğim Windowstan mı kaynaklıdır yoksa başka bir problem olabilir mi? Bilgisayar yeni HDD problemi olmadığına eminim. İndirdiğim Windowstan kaynaklı ise sizin bir öneriniz var mı Windows indirmem için?
birde komut istemiyle deneyin:
diskpart yazın
list disk yazın
usb nizin numarasını soldan bulun
sel disk x yazın (x usbnizin numarası)
clean yazın
create partition primary yazın
UEFI için format quick fs=fat32, Legacy için format quick fs=ntfs yazın
active yazın
assign yazın ve komut istemini kapatın.
Legacy kurulum için kurulum dosyalarını direk USB'ye kopyalamanız yeterli
Normalde UEFI için aşağıdakileri yapmadan ben UEFI kurabildim ama sorun olursa uygulayın:
UEFI için kopyaladıktan sonra /efi/Microsoft klasöründeki boot klasörünü kopyalayıp /efi ye yapıştırın
https://dl.dropboxusercontent.com/c...OUcBuxfZEqE26haTMBf2ujm3LxPpfJnsR2h/file?dl=1 bunu indirip içindeki bootx64.efi dosyasını /efi/boot klasörüne atın
Çalışmazsa indirdiğiniz Windows'ta sorun vardır.

Evet, indirdiğin Windows'tan kaynaklı. En güncel Windows sürümünü indirebileceğin adrese sahibiz zaten hali hazırda.

Windows 10 Türkçe İndirme ve Kurulum

Kısaca yapmak gerekirse xxx'dan windows 7 64 bit indirin ve rufus programıyla yazın.
Ne de güzel modlanmış, hakkı rahmetine kavuşmuş sürümleri öneriyorsunuz. Yiyip yiyebileceği tüm virüsler zaten o sürümlerin içine gömülmüş durumda.

Arkadaşın attığı o linkteki siteye bende güveniyorum, hazır gömülü olarak gelmesi işime geliyor ülkemizde AKN denen bir şey var sonuçta her seferinde güncelleme indirmek zorunda kalmak yerine o ISO dosyasını yıllarca saklarım, tasarruf yaparım. Zaten onlarda da aktivasyon istiyor, normal Microsoft'un kendi paylaştığı sürümde de. O gibi içerisine gömülü olarak gelen sistemi başka bilgisayara kurdum gündelik kullanımda bir buçuk yıldır kullanıyor arkadaşım o sistemi.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı