32 Bit 64 Bit Seçimi

flashbis

Hectopat
Daha fazla  
Laptop'a Windows 7 kurulacak ancak 32 bit mi 64 bit mi kurmaliyiz, bu secimi nasil yapiyoruz? Neye gore karar veriliyor, ne farklari var? Bilgilendirir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
4GB üstü belleklerin varsa 64-Bit işletim sistemi kuracaksın. 2GB belleğin varsa 32-Bit kurman daha mantıklı olur.
  • 64 Bit daha güvenlidir.
  • 64 Bit daha stabildir.
  • 64 Bit daha hızlıdır.
  • 64 Bit 32 Bit ile de uyumldur.
  • 64 Bit 4 GB üstü bellek destekler.
  • 64 Bit virüslere karşı daha savunmalıdır.
  • 64 Bit daha hızlı boot eder, daha hızlı kapanır ve daha hızlı tepki verir.
  • 64 Bit oyunlarda daha yüksek performans verir.
32 Bit ve 64 Bit Arasındaki Farklar Nelerdir?

Bu arada Windows 10 kurmanızı öneririm. Dizüstü bilgisayar 8.1 ve üstü bir sürüm ile geldiyse eski işletim sistemlerini desteklemeyebilir.

Genelde RAM belirler işletim sisteminin kaç bit olacağını. Microsoft'un kendi resmi sitesinde 1GB RAM için 32 bit, 2GB için 64 bit yükleme tavsiye edilir. Ama 64 bit'in artıları vardır. Bazı programlar 64 bit olmadan çalışmaz. 64 bit 32 bit'i çalıştırbilir. Ama 32 bit 64 bit'i çalıştıramaz.

Arkadaşlar bahsetmemiş RAM'ler mümkün kılsa bile işlemciniz 64-bit desteklemiyor ise kuramazsınız. İşlemcinizin modelini yazıp bilgilerine bakın, 64-bit destekliyor ise ve RAM'ler de imkan veriyor ise kurabilirsiniz. Yinede kurmadan önce kuracağınız Windows sürümünün 64-bit sistem gereksinimlerini kontrol edin.

4GB üstü belleklerin varsa 64-Bit işletim sistemi kuracaksın. 2GB belleğin varsa 32-Bit kurman daha mantıklı olur.
  • 64 Bit daha güvenlidir.
  • 64 Bit daha stabildir.
  • 64 Bit daha hızlıdır.
  • 64 Bit 32 Bit ile de uyumldur.
  • 64 Bit 4 GB üstü bellek destekler.
  • 64 Bit virüslere karşı daha savunmalıdır.
  • 64 Bit daha hızlı boot eder, daha hızlı kapanır ve daha hızlı tepki verir.
  • 64 Bit oyunlarda daha yüksek performans verir.
32 Bit ve 64 Bit Arasındaki Farklar Nelerdir?

Bu arada Windows 10 kurmanızı öneririm. Dizüstü bilgisayar 8.1 ve üstü bir sürüm ile geldiyse eski işletim sistemlerini desteklemeyebilir.

Genelde RAM belirler işletim sisteminin kaç bit olacağını. Microsoft'un kendi resmi sitesinde 1GB RAM için 32 bit, 2GB için 64 bit yükleme tavsiye edilir. Ama 64 bit'in artıları vardır. Bazı programlar 64 bit olmadan çalışmaz. 64 bit 32 bit'i çalıştırbilir. Ama 32 bit 64 bit'i çalıştıramaz.

Arkadaşlar bahsetmemiş RAM'ler mümkün kılsa bile işlemciniz 64-bit desteklemiyor ise kuramazsınız. İşlemcinizin modelini yazıp bilgilerine bakın, 64-bit destekliyor ise ve RAM'ler de imkan veriyor ise kurabilirsiniz. Yinede kurmadan önce kuracağınız Windows sürümünün 64-bit sistem gereksinimlerini kontrol edin.

sagolun hepinizde

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı