32 Bit macOS önerisi

Benim tavsiyem Linux nedir diye bir araştır. Sonra dağıtımlara bak hangisi hoşuna gidiyorsa onu yükle. Linux macOS Windows gibi pek kolay değildir uygulama yüklemekte. Ama Chrome falan bulursun yani.

Linux kullanıyordum ama 64 Bit program desteklemesi yüzünden sildim. Ubuntu hoşuma gidiyordu, program desteği bulunur umarım aşırı eski gözükmüyor. Ayrıca desteklenmeyen Mac kurmayı de denerim.
Not : Zorin OS Lite 32 bit sistemler için. Ama Zorin OS 64 bit için. Bu yüzden Zorin OS Lite indirmeye dikkat edin.
En sevdiğim işletim sistemi Zorin fakat ana bilgisayarımda olmadığım için eski bir sisteme kuracağım ve çok hata çıkarıyor.

Kurulum yapmak için bir Snow Leopard imajı lazım. Ve imaj büyük ihtimalle Hackintosh yapmak için olmayacak. O yüzden o biraz sıkıntı çıkaracaktır. Yani imajı tamamen kendiniz yapmanız gerekecektir. Kext'ler olsun Bootloader olsun hepsini kendiniz yapmanız lazım (söyleyeyim sıfırdan yapmayacaksınız hazır olanları kullanacaksınız). Ama kendinize güvenirseniz kesinlikle yapabilirsiniz. Elbet biraz uğraştıracaktır ama evet başarılı olacaksınızdır. Bu arada Snow Leopard sürümünü kurabilirsiniz sadece sanırım.

Yani doğrusunu söylemek gerekiyorsa her şey mükemmel uymayabilir. Benim iatkos ML2 yüklediğim sistemde ses kartı sürekli sorun veriyordu. Uyum sağlamayabilir. Siz ses kartı gibi donanımları kontrol etmelisiniz. Benim TP-Link Wi-Fi adaptörüm de çalışmıyordu. Yani heves kırmak istemem ama çok zaman geçti Hackintosh olayı da gönüllü topluluklar tarafından yapıldığından eski sürümlerin desteğini büyük ihtimal alamayacaksınız. Ya da kext (driver gibi bir şey) paketleri bulunmayacak. Bence hiç girmeyin o topa tabii ben takılmak istiyorum bakacağım diyorsanız sizin bileceğiniz iş. Linux dağıtımları bile artık 32 Bit deskteklemiyor en iyisi Linux Mint sanırım en son 32 Bit dağıtım çıkaran onu yüklemek.

Linux kullanıyordum ama 64 Bit program desteklemesi yüzünden sildim. Ubuntu hoşuma gidiyordu, program desteği bulunur umarım aşırı eski gözükmüyor. Ayrıca desteklenmeyen Mac kurmayı de denerim.

En sevdiğim işletim sistemi Zorin fakat ana bilgisayarımda olmadığım için eski bir sisteme kuracağım ve çok hata çıkarıyor.
Tamam o zaman hocam. Yolunuz açık olsun Hackintosh konusunda o7. Sakın pes etmeyin. Her zaman kendinize inanın...

En sevdiğim işletim sistemi zorin fakat ana bilgisayarımda olmadığım için eski bir sisteme kuracağım ve çok hata çıkarıyor.

O zaman Xfce Mint 32 Bit yükleyeceksiniz.

Yani doğrusunu söylemek gerekiyorsa her şey mükemmel uymayabilir. Benim iatkos ML2 yüklediğim sistemde ses kartı sürekli sorun veriyordu. Uyum sağlamayabilir. Siz ses kartı gibi donanımları kontrol etmelisiniz. Benim TP-Link Wi-Fi adaptörüm de çalışmıyordu. Yani heves kırmak istemem ama çok zaman geçti Hackintosh olayı da gönüllü topluluklar tarafından yapıldığından eski sürümlerin desteğini büyük ihtimal alamayacaksınız. Ya da kext (driver gibi bir şey) paketleri bulunmayacak. Bence hiç girmeyin o topa tabii ben takılmak istiyorum bakacağım diyorsanız sizin bileceğiniz iş. Linux dağıtımları bile artık 32 Bit deskteklemiyor en iyisi Linux Mint sanırım en son 32 Bit dağıtım çıkaran onu yüklemek.
Yani sizde haklısınız hocam. Kext'lerin çoğu bulunamayacak büyük ihtimalle.

Peki, o zaman son kararım Mac temalı lightweight Windows sürümü kullanmak. Eğer Ubuntu sorun çıkarmazsa Ubuntu'da kalırım.

Custopack Tools mu neydi :) çok oldu. En iyisi bence Xfce Mint.
Hocam isterseniz Linux Mint gibi sürümler kurup tema da yapabilirsiniz. Büyük ihtimalle Linux'da çok daha iyi temalar olacaktır.

Kesinlikle Linux dağıtımlarına evrim geçirtebiliyorsunuz. Mint'i MacOS'a çevirebilirsiniz de.

Yeni konular

Geri
Yukarı