32 Bit PC'ye 64 Bit Yüklerken Windows Logosunda Takılma

mstfygtman.

Hectopat
Daha fazla  
Başlıkta da belirttiğim üzere bilgisayarımda Windows 10 (32-bit) yüklü. Fakat bilgisayarımın (64-bit) desteklediğini fark ettim. (Windows 10'a Windows 7 Ultimate'den ücretsiz yükseltme yaparak geçmiştim.)

Sonra Windows 10 "MediaCreationTool" aracını kullanarak Windows 10 (64-bit) sürümünü USB'ye yükledim.

Uzun uğraşlar sonucu eski BIOS'uma USB'mi ilk önyüklenecek aygıt olarak tanıttım fakat ekran Windows 10 logosunda takılı kaldı, yükleme aşamasına geçmedi. Yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler.

V0yjOB.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Verdiğiniz tavsiyenin zaten farkındayım teşekkürler fakat bir videoda sanırım Recep Baltaş 2 GB Ram'li PC'de de 64 bitin çalıştığını söylemişti. 64 bit kullanmak için ideal minimum Ram'in 4GB olduğunu da biliyorum fakat ben yine de 64 bit kullanmak/kurmak istiyorum. İlk gönderimde belirttiğim Windows logosunda takılma olayına çözüm konusunda yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Tamamda sana 64bit sistem kurmak bir şey kazandırmayacak. O sistemle zaten 64 bit isteyen bir çok oyunu ve uygulamayı çalıştıramazsın. Boşuna yormaya gerek yok aleti.

Sistem bileşenlerin eski. Bu sorunun çeşitli nedenleri olabilir. BIOS ayarların ile ilgili olabilir veya indirdiğin imaj bozuk olabilir veya imaj düzgün bir şekilde yazdırılmamış olabilir veya USB cihazın bozuk olur.

Ayrıca konuda belirtildiği gibi belirtilen yerden indirip anlatıldığı şekilde yazdırman gerekir. Windows 10 Türkçe İndirme ve Kurulum

İlla kurmak istiyorsan tavsiyem DVD ile kurmayı denemendir.

Sistem bileşenlerin eski. Bu sorunun çeşitli nedenleri olabilir. BIOS ayarların ile ilgili olabilir veya indirdiğin imaj bozuk olabilir veya imaj düzgün bir şekilde yazdırılmamış olabilir veya USB cihazın bozuk olur.

Ayrıca konuda belirtildiği gibi belirtilen yerden indirip anlatıldığı şekilde yazdırman gerekir. Windows 10 Türkçe İndirme ve Kurulum

İlla kurmak istiyorsan tavsiyem DVD ile kurmayı denemendir.
Verdiğin bilgi için çok teşekkür ederim. Muhtemelen sistem bileşenlerimin eksikliğinden kaynaklanıyordur. Casper'ın kendi sitesinde bile yok artık pc'im.

Tamamda sana 64bit sistem kurmak bir şey kazandırmayacak. O sistemle zaten 64 bit isteyen bir çok oyunu ve uygulamayı çalıştıramazsın. Boşuna yormaya gerek yok aleti.
Tavsiyen için teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı