32 bit Program 64 bit Bilgisayarda Çalışmazsa Ne Yapılır ?

MESSATSU

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar sorunumu başlıkta belirttim. 32bit bir oyun var benim bilgisayar 64 bit ve oyuna girdikten 15dk sonra ''Çalışmayı Durdurdu Hatası'' veriyor. Belki başka sebeplerden de olabilir ama her yolu denedim uyumluluk, yönetici çalıştırma, veri yürütme engellemesi vs. Yardımcı olursanız sevinirim.

Oyunların çoğu 32-bit'tir. 64-bit'te sıkıntısız çalışırlar. Oynadığın oyun nedir? Orijinal mi?

Bunun 32 Bit veya 64 Bit ile bir ilgisi yok. Bir yazılımın Bit uyumsuzluğu varsa zaten hiç çalışmaz. Çalışıp 15 dakika sonra çöküyorsa başka bir sorun vardır.

Ana soruya cevaben: Sanal makine kurulup program sanal makineden çalıştırılır.

Bence oyun orjinal olmadığından kaynaklanıyor olabilir. Bazı dosyaları eksik verebiliyorlar, buda böyle hatalara yol açıyor.

Bunun 32 Bit veya 64 Bit ile bir ilgisi yok. Bir yazılımın Bit uyumsuzluğu varsa zaten hiç çalışmaz. Çalışıp 15 dakika sonra çöküyorsa başka bir sorun vardır.

Ana soruya cevaben: Sanal makine kurulup program sanal makineden çalıştırılır.
Başka bir sorun derken ne gibi bir sorun olduğunu bulabilirmiyiz ?
Ayrıntılı olarak anlatırsam durum şöyle :
Oyunu ilk indirdim oynamaya başladım, oyunda 5 bölüm var oynadığım zaman 4. bölümde ilk hatayı almıştım kapanıp tekrar açtıktan sonra oyuna devam ettim ve 4. bölümde daha hata almadım başka bir save ile oynasam bile. 5. bölümde ise aynısı oldu ve aynısını yapmama rağmen hala hatayı alıyorum. Durum böyle hatanın nedenini sizce nedir ?

Uyumluluk modunda çalıştırmayı deneyebilirsin 32 Bit bir programın 64 Bit'te sorun çıkaracağını sanmıyorum.

Geri
Yukarı