32 GB bellek görev yöneticisinde 16 GB gözüküyor

B Experience

Hectopat
Yer
Trakya
Daha fazla  
Meslek
Kimyager
Profil Kapağı
1521966622
Merhabalar, uzun zamandır kullandığım sistemime bugün 2x8 G.skill Aegis 8GB 2133MHZ RAM "daha" ekledim, şuan toplamda bilgisayarımda aynı değerlere ve markaya sahip 4x8 GB RAM bulunuyor.

Paylaştığım ekran görüntüsündeki değerlerde aklıma takılanlar;

1)Görev yöneticisinde sağ üstte bellek kullanımı neden 16GB yazıyor ? Görev yönetisindeki yazan değerler genel olarak normal midir ?
2)CPU-Z programındaki (sağ üst) DRAM frekansı dual channel olduğu için mi 1066 MHZ olarak gözüküyor ?
3)Sol üst ve alttaki CPU-Z görüntülerinde ise, 2 farklı slottaki RAM arasında frekans farklılıkları gözüküyor bu neden kaynaklanıyor, yoksa olması gereken bu mudur ?

*Windows 10 x64 bit işletim sistemi
*MSI B350M Bazooka
*Ryzen 5 2600 (Gameboost açık)
*4x8 GB G.skill Aegis 2133 MHZ

qweqweqwe.JPG

Son düzenleyen: Moderatör:
Her şey normal. O 16 GB tablonun üst sınırı yanlış anlamışsın.

RAM lerin takılı olduğu slotları değiştirerek görev yöneticisindeki donanım için ayrılmış bellek sorununu çözdüm. Şimdi olması gerektiği gibi 32 GB gözüküyor. Ancak hala CPU-Z programı üzerindeki frekans farklılıkları aynı. Bunun hakkında bir fikri olan var mı acaba ?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı