ETS 2 1.50 Konvoyda Kasıyor

Hqk4n

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, ETS 2 1.50 Güncellemesini aldı ama bende 1.49 da 250-300 arası FPS ile oynarken şu an 25-35 arası FPS alıyorum. Sorun nedir acaba? Benlik mi sorun var yoksa güncellemede mi?

@EmirSrky Rica ederim.

@Hqk4n Uzaktaki gölgeler için de bir ayar geldi onuda kapatmayı deneyebilirsiniz. Şunu da eklemem gerek ayna mesafesini düşük ve orta arasında kullanmanızı tavsiye ederim. Önceki PC'mde American Truck Simulator'de 5-10 fps fark ediyordu ayna mesafesinden dolayı.

250-300 arası FPS ile oynarken
Bu FPS'i nasıl alıyordunuz bilmiyorum fakat sizin için RTX 4050 120W Laptop ekran kartıyla deneme yaptım. Olabilecek en yüksek ayarda ölçeklendirme %400 yerine %300 ve diğer ayarlar ultrada denedim sizin bahsettiğiniz gibi düşük FPS almıyorum. MUX ile denemedim fakat yine de ortalama 100FPS+ alıyorum. Sanki GPU kullanımı arttı gibi, önceden 75-80W ortalama güç harcarken yeni güncelleme ile 85-90W güç tüketiyor. CPU'a olan yük azalmış gibi. VRAM kullanımı aynı gibi. 1080p ekranda ve çözünürlükte denedim. Kısacası ciddi bir FPS kaybı gözlemlemedim. GTX 1650 ile acaba düşük ayarda mı 250-300 FPS alıyordunuz?

Ayrıca yeni güncelleme hoşuma gitti. Işıklandırma, yansımalar, parlamalar ve çevre detayı daha iyi olmuş. Çevredeki yeşillik, ağaçlar ve yollarda iyileştirilmiş. Ana menü, diğer tüm menü ikonları ve haritası falan tamamen değişmiş yenilenmiş.

Son düzenleme:
Bu FPS'i nasıl alıyordunuz bilmiyorum fakat sizin için RTX 4050 120W Laptop ekran kartıyla deneme yaptım. Olabilecek en yüksek ayarda ölçeklendirme %400 yerine %300 ve diğer ayarlar ultrada denedim sizin bahsettiğiniz gibi düşük FPS almıyorum. MUX ile denemedim fakat yine de ortalama 100FPS+ alıyorum. Sanki GPU kullanımı arttı gibi, önceden 75-80W ortalama güç harcarken yeni güncelleme ile 85-90W güç tüketiyor. CPU'a olan yük azalmış gibi. VRAM kullanımı aynı gibi. 1080p ekranda ve çözünürlükte denedim. Kısacası ciddi bir FPS kaybı gözlemlemedim. GTX 1650 ile acaba düşük ayarda mı 250-300 FPS alıyordunuz?

Ayrıca yeni güncelleme hoşuma gitti. Işıklandırma, yansımalar, parlamalar ve çevre detayı daha iyi olmuş. Çevredeki yeşillik, ağaçlar ve yollarda iyileştirilmiş. Ana menü, diğer tüm menü ikonları ve haritası falan tamamen değişmiş yenilenmiş.
Ultra ayarlarda oynuyordum da sadece bende kasmıyor en çok kişide kasıyor.

GTX 1650 İ5 9400F var ama 35 den üste çıkmıyor.
Bu sistemde imkansız. Ölçeklendirme düşüktü büyük ihtimalle. Benim eski sistemim GTX 1650 Ti'dı ölçeklendirme düşüktü. Siz ölçeklendirmeyi 100'e çek dene.

Ultra ayarlarda oynuyordum da sadece bende kasmıyor en çok kişide kasıyor.
Bence sallıyorsunuz. Hem eski sürümde 250-300 FPS alıyorum diyordun şimdi 45FPS'i geçmiyor diyorsun. Bu kadar yüksek FPS alan biri bu FPS'e düşmez en fazla 10FPS oynardı. Ki söylediğin sistemde almanız da zor ancak yansıma ölçeklendirme ve ölçeklendirme yüzdesi düşük olmalı.

Eski sürümde Ultra dediğin ayarda GTX 1650 sistem 80-90FPS'i araç dışında zor alıyor. Ölçeklendirme 125. Bak düşük ölçeklendirme ayarı ile oynuyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı