32 GB RAM 3060 Ti vs 64 GB RAM 3060

Vigotres

Hectopat
Herkese selam. Yeni bir hazır sistem almak için araştırma yaptım. En çok kullandığım program Premiere Pro olduğu için bu konuda bilgili olan birisinin yardımına ihtiyacım var.

Şimdi 3060 ile 3060 Ti arasında belirgin bir fark var lakin konu başlığında belirttiğim gibi aynı komponentlere sahip iki farklı sistemin iş akışı açısından arasında hangisini tercih etmeliyim?

GPU'nun yanı sıra RAM'ler de render ve Preview'i oldukça etkiliyor. 3060'ta 12 GB VRAM olmasıyla beraber 8 GB VRAM'e sahip 3060 Ti'dan çok da güçsüz olmadığını gördüm.

Eğer 3060 olarak sistem alırsam 1000 liraya yakın daha düşük bir ücret ile almış olacağım. Görüşleriniz için şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese selam. Yeni bir hazır sistem almak için araştırma yaptım. En çok kullandığım program Premiere Pro olduğu için bu konuda bilgili olan birisinin yardımına ihtiyacım var.

Şimdi 3060 ile 3060 Ti arasında belirgin bir fark var lakin konu başlığında belirttiğim gibi aynı komponentlere sahip iki farklı sistemin iş akışı açısından arasında hangisini tercih etmeliyim?

GPU'nun yanı sıra RAM'ler de render ve Preview'i oldukça etkiliyor. 3060'ta 12 GB VRAM olmasıyla beraber 8 GB VRAM'e sahip 3060 Ti'dan çok da güçsüz olmadığını gördüm.

Eğer 3060 olarak sistem alırsam 1000 liraya yakın daha düşük bir ücret ile almış olacağım. Görüşleriniz için şimdiden teşekkür ederim.
Sistemlerin tamamını belirtirseniz iyi olur,ayrıca bütçeniz ne kadar?

Sistemlerin tamamını belirtirseniz iyi olur,ayrıca bütçeniz ne kadar?
Gamegaraj üzerinden satın alacağım özeleştirme seçenekleri fazla olduğu için. Bütçeyi max 19 bin civarında düşünüyorum.

RAM'leri ileride yükseltmek kolaydır, bu yüzden ekran kartını ilk aşamada daha üst seviye almanız daha iyi olacaktır.
Anakartı ona göre seçeceğim için yükseltme yapmam pek mümkün değil

3060 almanızı tavsiye ederim. Arada çok az bir güç farkı var ve üstelik VRAM olarak 8 GB sizi üzebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı