32 GB RAM 3600MHz CL 16 RAM nasıldır?

Bütçe
yok

iyimisinDAYI

Decipat
Makaleler
4
B550M Bazooka ile kullanacağım.

Ekran görüntüsü 2021-02-19 002426.png

Sadece sorum bu üsteki resimde 2 adet seçtim alırsam sıkıntı çıkar mı? Yani 64 GB RAM oyun yayın ve YouTube birazcık render var. 4X16. bir de tam performans çalışır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartınızda True Quad Channel desteği olmaması 4 adet ram takmanızı engellemiyor. 4x16 GB ram takıp kullanabilirsiniz. 2xDual Channel kullanımı eğer 64 GB ram ihtiyacı varsa size performans olarak hissedeceğiniz bir kayıp falan yaşatmaz.

Anakartınızda True Quad Channel desteği olmaması 4 adet RAM takmanızı engellemiyor. 4x16 GB RAM takıp kullanabilirsiniz. 2xDual Channel kullanımı eğer 64 GB RAM ihtiyacı varsa size performans olarak hissedeceğiniz bir kayıp falan yaşatmaz.

Peki tam performans çalışacak mı? Örneğin 63.9 RAM kullanılıyor falan. 3600MHz çalışacak mı? Anakart 4400MHz destekliyor.

BIOS'ta ayarlarını doğru yaparsanız neden ram ve anakartın desteklediği hızda çalışmasın? Elbette çalışacak. Ne kadar ram varsa o kadarını da kullanır 64 bit işletim sistemi, bir problem olmaz. 4x16 GB 3600Mhz DDR4 kullanıyorum.

BIOS'ta ayarlarını doğru yaparsanız neden RAM ve anakartın desteklediği hızda çalışmasın? Elbette çalışacak. Ne kadar RAM varsa o kadarını da kullanır 64 Bit işletim sistemi, bir problem olmaz. 4x16 GB 3600MHz DDR4 kullanıyorum.

Teşekkür ederim bilgilendirdiğin için.
Hocam sizin anakartda Quad Channel desteği var mı?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı