32 GB RAM alınır mı?

TheCaspian

Hectopat
Daha fazla  
Anakart
Asus B550
İşlemci
R5 5600X
Arkadaşlar merhaba sistemim Ryzen 5 5600X RX 6700XT G.Skill Ripjaws 8*2 3600 MHz CL 16 RAM'den oluşmakta. Sizce 16 GB RAM daha eklemeli miyim yoksa DDR 5'e geçtiğim zaman mı direk 32 yapmalıyım? Ortalama 2 3 sene daha bu sistemle giderim diye düşünüyorum sizce gerek var mı? DDR 4 e yatırım yapmak mantıklı mı ?

Not: Kullanım alanlarım genel olarak hikayeli oyunlar ve müzik prodüksiyonu diyebilirim.

Son düzenleme:
Arkadaşlar merhaba sistemim Ryzen 5 5600X RX 6700XT G.Skill Ripjaws 8*2 3600 MHz CL 16 RAM'den oluşmakta. Sizce 16 GB RAM daha eklemeli miyim yoksa DDR 5'e geçtiğim zaman mı direk 32 yapmalıyım? Ortalama 2 3 sene daha bu sistemle giderim diye düşünüyorum sizce gerek var mı?

Not: Kullanım alanlarım genel olarak hikayeli oyunlar ve müzik prodüksiyonu diyebilirim.
Aynı sisteme sahibiz, bence almalısın.

Arkadaşlar merhaba sistemim Ryzen 5 5600X RX 6700XT G.Skill Ripjaws 8*2 3600 MHz CL 16 RAM'den oluşmakta. Sizce 16 GB RAM daha eklemeli miyim yoksa DDR 5'e geçtiğim zaman mı direk 32 yapmalıyım? Ortalama 2 3 sene daha bu sistemle giderim diye düşünüyorum sizce gerek var mı? DDR 4'e yatırım yapmak mantıklı mı?

Günümüzde 16 GB minimum 32 GB ortalama olacaktır bence almalısın 8 GB bile unutuluyor yavaştan.

Sadece DDR 4'e yatırım yapmak mantıklı mı diye sorguluyorum.

Vallahi ben aralarındaki farkı bilmiyorum açıkçası, zamanında burada sistem parçaları için konu açmıştım bir arkadaş biraz daha bekle DDR5 geç demişti. Bence bizim sistem 4-5 yıl daha gider gibi geliyor bana.

Günümüzde 16 GB minimum 32 GB ortalama olacaktır bence almalısın 8 GB bile unutuluyor yavaştan.

Minimum 24 GB olmalı bence artık.

Vallahi ben aralarındaki farkı bilmiyorum açıkçası, zamanında burada sistem parçaları için konu açmıştım bir arkadaş biraz daha bekle DDR5 geç demişti. Bence bizim sistem 4-5 yıl daha gider gibi geliyor bana.

Minimum 24 GB olmalı bence artık.

Windows 12 gelirse olacak merak etme sistem minimum 16 GB isticegi söyleniyordu.

16 ile biraz daha devam edeyim ihtiyaçlarımı karşılamadığını hissettiğim an bir 16 daha eklerim.

Erken almalısın dakika başına zam geliyor her şeye sonra alırsan 3-4 bin TL fazla ödersin.

Katılıyorum, bugün almazsan yarın 2 misline alırsın.

Ben cihazımı 2 katı pahalıya almıştım sırf kutuda hıyar görmüyeyim diye tanıdık firmadan aldım şimdi cihazım epey pahalılanmıştır ikinci el fiyatlara bakıyorum cihazımın alt seviyedeki laptopları 29-30'a koyuyorlar 2 sene kullanıyorlar yeni gibi yazıyorlar 😂

Geri
Yukarı