32 GB RAM Frekansı Yükselmiyor

AyhanBerkAltun

Kilopat
Yer
Trabzon
Daha fazla  
Corsair Vengeance RGB Pro 2x8GB=16 GB 3200MHz RAM takılıydı bilgisayarıma. Aynı RAM'lerden alıp 32 GB'ye çıkardım. 16 GB varken BIOS'a girip D. O. C. P'den direk 3200MHz'e çıkarıyordum. Fakat 32 GB takınca olmadı. Manuel ayarladım yine olmadı. Voltaj arttırdım yine olmadı. Taktıklarımı çıkardım D.O.C.P hemen 3200 MHz'e çıktı. Sıkıntı aldığım RAM'lerde mi acaba? Bir de eski RAM'lerimi hız aşırtma yapınca PC 3 kere açılıp kapanmıyor. Yeni RAM'leri takınca 3 kere açılıp kapanıyor. Hatta bazen açılınca F1'e basıp BIOS'a girip kaydedip çıkınca aynı işlem tekrarlanıyor. Sizce sorun ne olabilir?

Sistemim:
  • ASUS Prime B450M-A
  • AMD Ryzen 5 2600X

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim gigabayt p45 chipset li bir anakart tim var 8 GB de x5460. 3.8 bir sıkıntı cikarmazken 12 GB RAM takinca devamlı mavi ekran almaya başladım 8 GB de iken 1.5v yetiyordu 12 de 1.7 v veriyorum ve kuzey köprüsü ne voltaj vermiyorum sende test edip denemelisin

Selamünaleyküm arkadaşlar benim de Asus pirime b450 a anakartım var ben de aynı sıkıntı yaşıyorum 8 8 toplam 16gb RAM takılıyken 3000 MHz de çalışıyordu 32 gb çıkarınca 3000 MHz den 2666 MHz ye düştü o c yapmama rağmen 3000 MHz çıkmıyor bilgisayar açılırken 3 kere açılıp açılıp kapanıyor arkadaşlar bileniniz varsa lütfen ama lütfen Yardımcı olursanız sevinirim

Tamam hocam sonuçları yazarsan sevinirim
Hocam yeni psu taktim ve 4 adet 8gb 3000mhz olan ramlerimi 3000 mhz ye getiremedim ama 2 tanesini cikardigim zaman kalanlari 3000mhz yapti 3tane ile denedim yapmiyor otomatik 2666mhz ye atiyor en son 4 unude taktim ve 3000mhzden asagi dogru denedim hizlari ve 2806 miydi neydi onu aldi oyle braktim ve islemciyede oc yaptim onu direk aldi yani onceki psu da almiyodu buyuk ihtimal guc yetmiyordu yani sorun psuda var ama ramlar 4 tane toplam 32gb neden 3000mhz ye gelmiyor acaba 4 tane olunca mhz bolunuyor mu yani limit imi asiyorda 3000mhz yapamiyor anlamadim

Hocam benimki de 3 tane 8 yan yana yapıyorum 3000 MHz hıza ulaşıyor sıkıntı yok fakat 4. Taktığım zaman bilgisayar açılışta 3 kere açılıp açılıp kapanıyor sonra BIOS sa giriyorum 2133mhz düşüyor sonra da 4 tanesini takıyorum 2666 ya kadar kabul ediyor fakat ilerleyen zamanlarda mavi ekran hatası veriyor

Hocam benimki de 3 tane 8 yan yana yapıyorum 3000 MHz hıza ulaşıyor sıkıntı yok fakat 4. Taktığım zaman bilgisayar açılışta 3 kere açılıp açılıp kapanıyor sonra BIOS sa giriyorum 2133mhz düşüyor sonra da 4 tanesini takıyorum 2666 ya kadar kabul ediyor fakat ilerleyen zamanlarda mavi ekran hatası veriyor
Acaba anakart da mi sorun var zannetmiyorum ama . Bilen kimsede yok sanirim bu konuda kimse net bisey soyleyemiyor..

Yeni konular

Geri
Yukarı