32 GB RAM gerekli mi?

ufukcaglarsk

Hectopat
Daha fazla  
Trendyol indirimlerinden Corsair Vengeance LPX 8x2 3000MHz RAM aldım. Bundan önceki RAM'lerim Corsair Vengeance 8x2 2400MHz kırmızı RAM'lerdi. Anakart ve işlemci yenileyeceğim için ve uygun fiyat olduğunu düşündüğümden MHz yükseltmek istedim. Planım Ryzen 3600(X). Şimdi asıl soru ben elimdekileri satmaya kalkarsam cidden çok uygun bir fiyata gidiyor. Elimde tutmak var kafamda fakat yeni sistemde 32GB ekstra bir katkısını görür müyüm?
8x2 3000 MHz RAM mi?
8x4 2400 MHz RAM mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Trendyol indirimlerinden Corsair Vengeance LPX 8x2 3000MHz RAM aldım. Bundan önceki RAM'lerim Corsair Vengeance 8x2 2400MHz kırmızı RAM'lerdi. Anakart ve işlemci yenileyeceğim için ve uygun fiyat olduğunu düşündüğümden MHz yükseltmek istedim. Planım Ryzen 3600(X). Şimdi asıl soru ben elimdekileri satmaya kalkarsam cidden çok uygun bir fiyata gidiyor. Elimde tutmak var kafamda fakat yeni sistemde 32GB ekstra bir katkısını görür müyüm?
8x2 3000 MHz RAM mi?
8x4 2400 MHz RAM mi?
Eğer sunucu veya database kurmayacaksanız 16GB RAM sizin işinizi görür. Fakat geleceğe dönük düşünmek istiyorsanız olabilir.

16 GB RAM günümüz için gayet yeterlidir. Şayet 32 GB ile bilgisayarda ufak da olsa daha tepkili çalıştığını gözlemledim. Çünkü oyun oynarken arka planda geçerken arka planda işlerimi daha hızlı yapabiliyorum. Ama dediğim gibi yeterlilik açısından 16 GB gayet yeterli kalıyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı