32 GB RAM nedeniyle mavi ekran almak

Daha fazla  
Selamlar arkadaşlar,

Sistemimde Ripjaws DDR4 3200 MHz 16 GB (8x2GB Dual ) RAM vardı. Aldıktan yaklaşık bir sene sonra PC sürekli mavi ekran vermeye hatta açılmamaya başladı. RAM'den kaynaklandığını düşündüğüm için birini çıkarıp kullanmaya devam ettim. İki gün önce 4 RAM slotlu yeni bir anakart ve aynı RAM'lerden 8x2GB Dual + 8 GB Single alıp, daha önceden sorunsuz kullandığım 8 GB'ı da ekleyip 32 GB'a çıkardım. BIOS üzerinde 32 GB görüyorum. XMP oldukları için de hızlarında bir problem yok, 3200 çalışıyorlar. Ama aynı mavi ekran hatasını almaya devam ediyorum. Kafayı yemek üzereyim. 8x2GB Dual olarak kullandığımda bir sıkıntı yok. Ama üzerine ekleme yaptığımda sürekli farklı farklı sorunlar silsilesi ile karşılaşıyorum. Öyle ki mavi ekrandan tutun herhangi bir programı yükleyememe gibi bir sürü sorunla karşılaşıyorum. Sizce çözümü ne olabilir?

Bu arada yazılımsal olabileceğini düşünmüyorum çünkü lisanslı Windows 10 Pro kullanıyorum. Son bir hafta içinde sayamadığım kadar format atıp temiz kurulum yaptım. Sonuç yine aynı? Değerli yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler.

Sistem;
AMD Ryzen5 2600.
MSI Radeon RX570 Armor ekran kartı.
MSI B450M GAMING PRO anakart.
*8x2GB Dual Ripjaws V DDR4 3200MHz RAM.
*8GB Single Ripjaws V DDR4 3200MHz RAM.
*8GB Single Ripjaws V DDR4 3200MHz RAM.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı