32 GB telefon bilgisayarda 22 GB gözüküyor

Evet Android telefonlarda telefonun kendi uygulamalarının kullandığı kısmı çıkarttığında sana 22 GB kalıyor zaten işletim sisteminin harcadığı miktar o ona fazla takılmana gerek yok telefonu sıfırdan kurduğunda bile 10 GB kullanılıyor der sana.

Baktığım için konu attım zaten insanları salak yerine koymamanızı öneriyorum.

Hayır salak yerine koymuyorum orada yazıyor sistem şu kadar kaplıyor uygulamalar şu kadar kaplıyor diye yukarıda bir arkadaş ekran görüntüsü istemişti sizde atarsanız daha doğru cevaplar alabilirsiniz böyle yazmakla çok bir şey olmaz ha sonuca ulaşır mısınız ulaşırsınız ama daha uzun yoldan ulaşırsınız.

Sizinki yine iyi hocam benim telefonda boş hafıza 12 gb

Ama 32 GB için 12 GB'ın boş olması çok fazla değil mi?
İşletim sistemleri gündem güne büyüyor. Android’in saf hali neredeyse 2 GB bunun üstüne diğer firmalar bir çok işlem yapıyor. One UI, EMUI, Realme UI gibi arayüzler nerdeyse saf Android’den 3 kat daha büyük oldular. Cihaz önbelleği de alandan yer çalabiliyor, önbelleği temizlemeyi deneyin.

Galiba anlatamadım derdimi telefon 32gb ama bilgisayara bağladığımda bilgisayar telefonun 32gb olmadığını 22gb olduğunu bu 22gb'ında telefonun TOPLAM hafızasının olduğunu söylüyor.
İşletim sistemleri gündem güne büyüyor. Android’in saf hali neredeyse 2 GB bunun üstüne diğer firmalar birçok işlem yapıyor. One UI, EMUI, Realme UI gibi arayüzler neredeyse saf Android’den 3 kat daha büyük oldular. Cihaz önbelleği de alandan yer çalabiliyor, önbelleği temizlemeyi deneyin.

Telefonum Oppo olduğu için Android sisteminin haricinde "color OS "isimli bir işletim sistemi kullanıyor.
Evet Android telefonlarda telefonun kendi uygulamalarının kullandığı kısmı çıkarttığında sana 22 GB kalıyor zaten işletim sisteminin harcadığı miktar o ona fazla takılmana gerek yok telefonu sıfırdan kurduğunda bile 10 GB kullanılıyor der sana.

Dostum deli mi edeceksin beni? Telefonun toplam hafızasının 22 GB olduğunu söylüyor. Kullanıldıktan sonra 22 GB hafızasının kaldığını söylemiyor bilmiyorsan yazma!

İstersen telefonundan depolama bölümüne girip bir bak.

Galiba anlatamadım derdimi telefon 32 GB ama bilgisayara bağladığımda bilgisayar telefonun 32 GB olmadığını 22 GB olduğunu bu 22 GB'ında telefonun toplam hafızasının olduğunu söylüyor.

Telefonum Oppo olduğu için Android sisteminin haricinde "color OS "isimli bir işletim sistemi kullanıyor.

Dostum deli mi edeceksin beni? Telefonun toplam hafızasının 22 GB olduğunu söylüyor. Kullanıldıktan sonra 22 GB hafızasının kaldığını söylemiyor bilmiyorsan yazma!

Hayır yanlış. Sistem 8-9 GB falan yiyor ve kuruluşta bende de 32 GB diyor
Başka 5-10 uygulama denedim ve hala 24-22 GB diyor, 32 GB değil
Uygulamalarda öyle 22 GB gösteriyor

Yeni konular

Geri
Yukarı