Zenfone 2 16 GB veya 32 GB?

Kutudan çıkan 1.35 A mı neymiş 16GB ta. Ondan hızlı şarj özelliği olsa da şarj adaptörü uyumlu değilmiş. Bunu başka yerde de okumuştum. Diğer yorumlara gelecek olacaksak keşke bana telefon iyidir demek yerine sorumun cevabını biliyorsanız söyleseniz. Benim şu anda ihtiyacım olan tek bilgi rom sıkıntısı çekilir mi uyumlu mudur? Ben riske girmeyip 32 almaya karar verdim zaten bugün yarın sipariş versem salı ulaşır elime eshop.asus tan

Bildiğim kadarıyla hızlı şarj denilen özellik telefonlarla pekte alakası olmayan ve şarj cihazının ne kadar güç verdiğiyle alakalı olan bir teknoloji , Zenfone 2 16GB modeli olan birisi şarj cihazının kaç A verdiğini söylerse bunu öğrenmiş oluruz.
LG'nin adaptörü 1.8A ve hızlı şarj özelliğine sahip.

Bildiğim kadarıyla hızlı şarj denilen özellik telefonlarla pekte alakası olmayan ve şarj cihazının ne kadar güç verdiğiyle alakalı olan bir teknoloji , Zenfone 2 16GB modeli olan birisi şarj cihazının kaç A verdiğini söylerse bunu öğrenmiş oluruz.

Cihazdan çıkan adaptör de etkili fakat sen gidip de 5V 10A bir adaptör bağlarsan telefon gene isteyeceğini çekeceğinden telefonda yeterli çekim kapasitesi olmadıktan sonra adaptörün amperinin önemi değişmiyor.

Cihazdan çıkan adaptör de etkili fakat sen gidip de 5V 10A bir adaptör bağlarsan telefon gene isteyeceğini çekeceğinden telefonda yeterli çekim kapasitesi olmadıktan sonra adaptörün amperinin önemi değişmiyor.
Değişiyor tabi ki. Orjinalinde 1.0A/1.5A adaptörü olan cihazı, 2.0A/2.1A adaptör ile şarj ettiğinde daha hızlı şarj olur.

Piyasada telefonlar için 10A adaptör bulunmuyor. Abartılı değerleri örnek vermeye lüzum yok. 10A adaptöre bağlarsan muhtemelen batarya bozulur.. Hatta telefon patlayabilir..

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı