32 inç monitörde rekabetçi oyun oynanır mı?

Zor olur ama competitive agirlikli bir kullanimin yoksa bu durum seni 4K 32" OLED monitor almaktan alikoymasin. Eğer kullanım senaryonda %30'u aşkın bir competitive oyun payı yoksa ve bütçen varsa al geç.

Zor olur ama competitive agirlikli bir kullanimin yoksa bu durum seni 4K 32" OLED monitor almaktan alikoymasin. Eğer kullanım senaryonda %30'u aşkın bir competitive oyun payı yoksa ve bütçen varsa al geç.
Hocam aslında rekabetçi oyunları fazlaca oynuyorum ve oynarken tryhard oynuyorum. Lakin hikayeli oyunlar da beni bir nebze kendine çekiyor. Cidden kafam çok karışık. 32 inçte oynanmaz diyorsanız o halde çift monitör yapsam daha iyi olur gibi. Eğer çift monitör yaparsam şuanki 360 hertzlik zowie'yi yükseltmeye değer mi bu arada hocam ? 540 hertzlik asusun monitörünü düşünüyorum.

27 bile büyük geliyor bana 24 kullanıyorum gayet memnunum 32 çok büyük bana kalırsa dizi film izleyeceksen falan güzel gider ama oyun oynamaya CS de falan ne bileyim bence güzel olmaz çok büyük LoL'de vesaire chate baksan mapı goremezsin.

27 bile büyük geliyor bana 24 kullanıyorum gayet memnunum 32 çok büyük bana kalırsa dizi film izleyeceksen falan güzel gider ama oyun oynamaya CS de falan ne bileyim bence güzel olmaz çok büyük LoL'de vesaire chate baksan mapı goremezsin.
O halde çift monitör yapsam iyi olacak. Şuanki zowieyi yükseltmeye değer mi peki hocam? 360'dan 540'a.

O halde çift monitör yapsam iyi olacak. Şu anki Zowie'yi yükseltmeye değer mi peki hocam? 360'dan 540'a.

Kullanmadığım için aradaki farkı bilemeyeceğim 240 Hz monitörüm var çoğu oyunda zaten 240 FPS almıyorum ama aldıklarımda da 120 ile 240 arasında öyle çok bir şey fark etmedim açıkçası 360 zaten bana sorarsan yeterince yüksek ama try hard oynuyorsan bunu sen daha iyi bilirsin.

32 inçte oynanmaz diyorsanız o halde çift monitör yapsam daha iyi olur gibi.
O kadar rahatsız olursan ekrana black bar eklersin 4:3 oynarsın olur biter. E-Sporcuların bazıları yapıyor bunu.

Demek istediğim şey şu;

1714604373558.png

360 Hz'lik Zowie'yi yükseltmeye değer mi bu arada hocam?
XL2566K kullanıyorsun sanırım. Hayır, elinde o monitör varsa sadece geçiş yapacaksan OLED'e veya MiniLED arka aydınlatmalı bir monitöre geç, aksi takdirde gereksiz masraf olur.
540 Hz'lik ASUS'un monitörünü düşünüyorum.
Mantıksız bir hareket olur. 360 Hz ile 540 Hz arasındaki farkı anlayabilmen için 360-540 FPS aralığında olman lazım, ek olarak hissedebileceğini de pek sanmıyorum o FPS değerlerini alsan dahi. Hissedeceğin tek şey olsa olsa 2.77ms MPRT (1000/360=2.77ms) yerine 1.85ms MPRT (1000/540=1.85ms) değerinden ötürü bir miktar competitive oyunlarda daha iyi bir hareket bulanıklığı deneyimi yaşaman olur.

O kadar rahatsız olursan ekrana black bar eklersin 4:3 oynarsın olur biter. E-Sporcuların bazıları yapıyor bunu.

Demek istediğim şey şu;

Eki Görüntüle 2184310

XL2566K kullanıyorsun sanırım. Hayır, elinde o monitör varsa sadece geçiş yapacaksan OLED'e veya MiniLED arka aydınlatmalı bir monitöre geç, aksi takdirde gereksiz masraf olur.

Mantıksız bir hareket olur. 360 Hz ile 540 Hz arasındaki farkı anlayabilmen için 360-540 FPS aralığında olman lazım, ek olarak hissedebileceğini de pek sanmıyorum o FPS değerlerini alsan dahi. Hissedeceğin tek şey olsa olsa 2.77ms MPRT (1000/360=2.77ms) yerine 1.85ms MPRT (1000/540=1.85ms) değerinden ötürü bir miktar competitive oyunlarda daha iyi bir hareket bulanıklığı deneyimi yaşaman olur.
Aslında söylediğiniz şeyi ben de düşündüm. Yani yükseltme yapacaksam eğer TN panelden TN panele olmamalı doğru diyorsunuz. Bu asusun monitörü 33 bin lira. O kadar para verecem ve gözle görülür bir fark olmayacak sanırım. Şuan siz de aynısını söyleyince netleştirdim tamamen. O halde şuanki 360'ı rekabetçi oyunlarda,4k oledi de satın alıp hikayeli oyunlarda kullansam mantıklı olur. Fakat hocam aslında kafama takılan bir konu daha var. Şu senaryoyu gerçekleştirecek bütçem var fakat o 4k oledi aldıktan sonra birkaç hikayeli oyun oynayıp hevesimi aldıktan sonra hikayeli oyunlardan sıkılacakmışım ve param çöpe gidecekmiş gibi hissediyorum. Çünkü geriye dönük baktığımda hayatım boyunca hep rekabetçi oyunlardan zevk aldım. Hikayeli oyunları da çok oynadım fakat sırf laf olsun torba dolsun bir an evvel bitirmek için oynadım. Aynısını o monitörü alınca da yaşayacakmışım gibi geliyor. Siz bu konuda ne tavsiye verirsiniz ? Biraz uzun oldu kusura bakmayın.

4K OLED'i aldıktan sonra birkaç hikayeli oyun oynayıp hevesimi aldıktan sonra hikayeli oyunlardan sıkılacakmışım ve param çöpe gidecekmiş gibi hissediyorum. Çünkü geriye dönük baktığımda hayatım boyunca hep rekabetçi oyunlardan zevk aldım.
Ben olacak şeyi söyleyeyim. OLED monitörü o kadar seveceksin ki sadece masaüstü açıkken bile XL2566K'den iğreneceksin. OLED monitör hiçbir zaman hiçbir koşulda pişmanlık sebebi olmaz.

Aslında söylediğiniz şeyi ben de düşündüm. Yani yükseltme yapacaksam eğer TN panelden TN panele olmamalı doğru diyorsunuz. Bu ASUS'un monitörü 33 bin lira. O kadar para vereceğim ve gözle görülür bir fark olmayacak sanırım. Şu an siz de aynısını söyleyince netleştirdim tamamen. O halde şu anki 360'ı rekabetçi oyunlarda, 4K OLED'i de satın alıp hikayeli oyunlarda kullansam mantıklı olur. Fakat hocam aslında kafama takılan bir konu daha var. Şu senaryoyu gerçekleştirecek bütçem var fakat o 4K OLED'i aldıktan sonra birkaç hikayeli oyun oynayıp hevesimi aldıktan sonra hikayeli oyunlardan sıkılacakmışım ve param çöpe gidecekmiş gibi hissediyorum. Çünkü geriye dönük baktığımda hayatım boyunca hep rekabetçi oyunlardan zevk aldım. Hikayeli oyunları da çok oynadım fakat sırf laf olsun torba dolsun bir an evvel bitirmek için oynadım. Aynısını o monitörü alınca da yaşayacakmışım gibi geliyor. Siz bu konuda ne tavsiye verirsiniz? Biraz uzun oldu kusura bakmayın.

Sana şunu söyleyeyim TN panel monitörüm vardı IPS'e geçtim TN panel bana şu an o kadar rezil geliyor ki fazla parlak gibi böyle görüntü bir garip bir ara IPS'ten TN'ye geri geçince alışmam 1 hafta almıştı TN'den vazgeçersin de OLED'den geçemezsin bence.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı