32 ve 64 Bit arasında ne fark var ?

amial3455

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
ÖĞRENCİ
Öncelikle herkese merhaba. Arkadaşlar 32 ve 64 bit arasında ne fark var açıklar mısınız ?

Son düzenleyen: Moderatör:
32 bit ve 64 bit terimleri, bir bilgisayarın işlemcisinin (CPU olarak da bilinir) bilgileri işleme şekliyle ilgilidir. Windows programının 64 bit sürümü büyük miktarda rastgele erişim belleğini (RAM) tanır, 32 bit sistemden daha verimlidir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Konunun başlığını okuyun lütfen.

Başta okuması gereken kişi sizdiniz Mikail Bey. Sizden önce birisi açıklamayı yapmış arkadaşa siz bunun üzerine 3GB RAM üzeri varsa 64 yoksa 32bit kur demişsiniz .. Ben de bunun üzerine kendi yaşamış olduğum sorunun çözümünün o olmadığını dile getirdim.. İyi günler.

Aynı sorunu bende yaşadım fakat sorun bit'te değildi anakarttaydı. Ezberlenmiş cevaplar vermekten vazgeçin.

Arkadaş orada 32 bit yüklersen ve 4 gb ram kapasiten varsa 3 gb olarak görecek ve 1 gb kullanamayacaktır demiş. Bu bilgi ezberlenmiş değil doğru olan bir bilgidir. Buna hangi akla mantığa bu şekilde cevap veriyorsun ?

Konu başlığı belli. 32 ve 64 bit arasındaki fark nedir? Bu sorunun cevabını merak ediliyor. Diğer konular ve yaşamış olduğun sorunlar için farklı başlık altında konu açabilirsin.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı