3200 MHz ile 3000 MHz RAM uyumlu olur mu?

Bütçe
300

Hobwin

Kilopat
Daha fazla  
Bilgisayarımda 8 GB RAM var 8 GB daha eklemek istiyorum fakat kullandığım RAM'e çok zam gelmiş. Gaming gecesinden bir RAM düşünüyorum. Aynı CL ve aynı MHz değerine sahip bir RAM alırsam sorun çıkar mı? Kendi RAM'im 3000 MHz. İndirime girenler genelde 3200 MHz oluyor, ikisini de 3000MHz olarak kullanabilirim diye düşünüyorum ama size de sormak istedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kullandığım RAM Gskill Ripjaws. Alacağım RAM'i düşünmedim. Hangisi indirime girerse onu alacağım kısa bir araştırma yapıp.
Aynı RAM'den almak daha mantıklı tabii ki ama kullandığınız ve alacağınız RAM nedir?
3200 MHz alırsanız 3200 MHz otomatik olarak 3000'e sabitler kendini.
Başlık biraz yanlış düzenlenmiş. Asıl sormak istediğim farklı markalardaki bu ramler performans açısından aynı marka RAM gibi performans verir mi?

Kullandığım RAM Gskill Ripjaws. Alacağım RAM'i düşünmedim. Hangisi indirime girerse onu alacağım kısa bir araştırma yapıp.

Başlık biraz yanlış düzenlenmiş. Asıl sormak istediğim farklı markalardaki bu ramler performans açısından aynı marka RAM gibi performans verir mi?
Dual channel çalışırlarsa verir.

Uyuşmazlık olabilir yani sistem açılmaz ya da sürekli mavi ekran verir. CPU-Z programıyla RAM'lerin Dual Channel çalışıp çalışmadığına bakabilirsiniz.
Geçmiş indirimleri biraz araştırdım, PNY, Apacer ve Corsair indirime giriyor genelde. Uyumluluklarını nasıl araştırabilirim?

Geçmiş indirimleri biraz araştırdım, PNY, apacer ve Corsair indirime giriyor genelde. Uyumluluklarını nasıl araştırabilirim?

Dostum farklı markalar olabilir önemli olan CL değerleri ve MHz değerleridir. 3200 yukarıdaki dedikleri gibi kendisini 3000'e sabitler ve zaten aralarında çok küçük farklar var bu sebeple CL değerleri ve MHz değerleri aynı olan bir RAM tercih et.

Geri
Yukarı