3200 MHz RAM 1600'de çalışıyor

baver477

Yoctopat
Daha fazla  
RAM'im 3200MHz ama ben sadece 1600 MHz kullanabiliyorum BIOS ayarlarında düzeltmeyi birçok defa denedim yardım da aldım ama bir şekilde olmadı. BIOS ayarlarında 3200MHz olarak kullanıldığını gösteriyor ama ne yazık ki Görev Yöneticisi'nden kontrol ettiğimde 1600MHz kullanıldığını gösteriyor. Yardım eder misiniz?

RAM'im 3200MHz ama ben sadece 1600 MHz kullanabiliyorum BIOS ayarlarında düzeltmeyi birçok defa denedim yardım da aldım ama bir şekilde olmadı. BIOS ayarlarında 3200MHz olarak kullanıldığını gösteriyor ama ne yazık ki Görev Yöneticisi'nden kontrol ettiğimde 1600MHz kullanıldığını gösteriyor. Yardım eder misiniz?
Bazı sistemlerde hatalı ölçüldüğünü bazılarında da bunun gibi fazla RAM slotu gösterdiğini gördüm. Muhtemelen BİOS'da gösterdiği doğrudur.

XMP ayarını açtığınızdan ve anakartınızın 3200MHz desteklediğinden emin olun.
anakartım destekliyor xmp ayarıda açık ama sonuç aynı
Anakartının modeli nedir?
amd b450 anakart
Bazı sistemlerde hatalı ölçüldüğünü bazılarında da bunun gibi fazla RAM slotu gösterdiğini gördüm. Muhtemelen BİOS'da gösterdiği doğrudur.
oyunlarda halen bazen fps drop aldığım için gösterdiğinin doğru olduğunu düşünmüyorum.

Çıkarken ayarları kayıt ettin mi?
Ayrıca burada tam ne yazıyor?

1632827591638.png

RAM ne?

Görev yöneticisi bazı sistemlerde RAM frekansının yarısını gösterir. 1600'ü 2 ile çarptığınızda 3200 olduğunu göreceksiniz. Olmadı CPU-Z'den kontrol edersiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı