3000 MHz RAM 3200'de çalışıyor

RecaizdeMahmut

Hectopat
Merhaba MSI X370 SLI Plus anakarta takılı G.Skill Sniper X 2x8 3000 MHz RAM'lerim 3200 MHz'de sorunsuz çalışıyor. Bu nasıl mümkün oluyor? İnternette bununla ilgili pek kaynak bulamadım. Bu olay sağlıklı mıdır RAM'lere zarar verir mi?

Merhaba MSI X370 SLI Plus anakarta takılı G.Skill Sniper X 2x8 3000 MHz RAM'lerim 3200 MHz'de sorunsuz çalışıyor. Bu nasıl mümkün oluyor? İnternette bununla ilgili pek kaynak bulamadım. Bu olay sağlıklı mıdır RAM'lere zarar verir mi?
Pek sorun olmaz hocam bir nevi OC yapıyorsunuz denilebilir.

RAM'leri 1. ve 3. slotlara taktığımda 2800 MHz üstünde PC açılmıyordu. Fakat 2. ve 4. slotlara taktım artık 3200 MHz'de bile sorunsuz çalışıyor. Bunun sebebi nedir bilginiz var mı?
Çünkü anakartların %90'ı 2. ve 4. portu kullanmanı ister. Bunun sebebi anakart yapısıyla alakalı. Topolojiler vs. devreye giriyor. 1. ve 3. portu kullanmanı isteyen anakartlar da var ancak çok nadirler.

Çünkü anakartların %90'ı 2. ve 4. portu kullanmanı ister. Bunun sebebi anakart yapısıyla alakalı. Topolojiler vs. devreye giriyor. 1. ve 3. portu kullanmanı isteyen anakartlar da var ancak çok nadirler.

Çok teşekkürler arkadaşlar. Keşke bu bilgilere her yerde kolayca ulaşabilsek. 3 yıl boyunca 2133 MHz'de kullandım RAM'leri. ☹️

Yeni konular

Geri
Yukarı