3200 MHz RAM'e sahip laptopa 2400 MHz RAM eklenirse performans düşüşü olur mu?

tmytrnc

Centipat
Daha fazla  
Herkese iyi sosyaller Casper Nirvana laptop kullanıyorum. PC i3 11.nesil, 8 GB 3200 MHz RAM var. Üzerinde elime bir tane 8 GB 2400 MHz RAM geçti. Bilgisayara taktım bilgisayar algıladı fakat sormak istediğim şu; bilgisayarımın performansı çok etkilenir mi? Çok aktif oyun oynayan biri değilim, oynadığım oyun genelde ETS 2 oluyor, program olarak ise nadiren Photoshop CC 2020 kullanıyorum. İlerleyen zamanda Visual Studio kuracağım. Sizce üzerinde kalmalı mı, yoksa çıkarmam daha mı iyi olur? Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese iyi sosyaller Casper Nirvana laptop kullanıyorum. PC i3 11.nesil, 8 GB 3200 MHz RAM var. Üzerinde elime bir tane 8 GB 2400 MHz RAM geçti. Bilgisayara taktım bilgisayar algıladı fakat sormak istediğim şu; bilgisayarımın performansı çok etkilenir mi? Çok aktif oyun oynayan biri değilim, oynadığım oyun genelde ETS 2 oluyor, program olarak ise nadiren Photoshop CC 2020 kullanıyorum. İlerleyen zamanda Visual Studio kuracağım. Sizce üzerinde kalmalı mı, yoksa çıkarmam daha mı iyi olur? Şimdiden teşekkür ederim.

8 GB 3200 MHz varken sizi 8 GB 2400 MHz'e takmaya iten nedir?

Soru başlığı zaten cevabını veriyor. 3200'e 2400 takarsan sence düşmez mi? Belli belirsiz zamanlarda mavi ekran verebilir. Sorun yaratabilir.
Mantığınız doğru 8 GB 3200 mü 16 2400 mü tarzında bir soru benim ki.
8 GB 3200 MHz varken sizi 8 GB 2400 MHz'e takmaya iten nedir?
8+8 yaptım değişim değil yükseltme.
Eğer bilgisayar APU sistemse (ekran kartı yok işlemcinin ekran kartını kullanıyor) bayağı bir düşüş olur. Kendimden biliyorum.
APU değil, onboard sistemim(farklı olduklarını biliyorum.
3200 MHz olan RAM de 2400 MHz çalışır. Tavsiyem 2400 olanın yerine laptotpa takılı olan RAM'in aynısını takmanız.
Elime bir şekilde geçtiği için ekledim ilk fırsatta o şekilde yapacağım.

Son düzenleme:
Şöyle örnekleyelim daha güzel anla.
Tatile gideceksiniz 4 kişilik bir arkadaş grubusunuz. Size ait 2 tane araba var. İkisi de 8 kişilik ama biri 320 basıyor biri 240.
Siz zaten 4 kişisiniz 2 araba kullarsanız birbirinizi takip edebilmeniz için 320 basan araba da 240 ile gitmek zorunda kalacak.
Eğer arkadaş grubuna 5-6 kişi daha eklenecekse 2 araba gitmek mantıklı ama eklenmeyecekse 2 araba kullanıp gideceğiniz yere geç varmanın anlamı var mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı