3200 MHz RAM'in 2133 MHz görünmesi

MetalBond

Hectopat
Daha fazla  
Aldığım RAM 3200 MHz olarak almıştım ama montaj yapan adam bunun Overclock'lu frekansı olduğunu söyledi. Bu doğru mu ve BIOS menüsünden baktığımda 2100 MHz görünüyor. Arttırırsam kaç MHz yapayım? 8000 MHz kadar görünüyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bellekler 3200 MHz olarak kullanılması için üretilmiş. O yüzden bu değerde kullanın.

Başlangıç olarak bellek düşük frekansta çalışır. XMP açarak veya elle değer girerek frekansı yükseltmeniz gerekiyor. Montaj yapan kişi bunu söylemek istemiş.

Cezam vardı yeni yazabildim. BIOS menüsünde XMP göremedim. Nereden tam olarak yardımcı olursanız sevinirim.

Bellekler gri renkli slotlarda takılı olsun. i9/i7 işlemciler için en fazla 2933 MHz desteği var. i5/i3 işlemciler için en fazla 2666 MHz desteği bulunuyor. Yani bu sistemde elinizdeki bellekleri 3200 olarak kullanamazsınız.

xmp.png

IMG_20201001_194343.jpg

Birkaç sorumuda yanıtlarsanız çok sevinirim ve çözüme ulaşırız:)

1-)Kasam Frisby fc-8935g hava akışı nasıl sizce bu yükseltmeyi yapmalı mıyım?(Sistemin ısınacağı söylendiği için),
2-)Yukarıdaki resimde sol üstte memory yazan yer belleğin hızını gösteriyor değil mi?
3-)#Profile 1 yok onun yerine enable var siz de yap sıkıntı olmaz derseniz enable demem yeterli olacak değil mi?

Evet sol üstte belleğin hızı görünüyor. İşaretlediğim yerden Enabled yapın ve ayarları kaydedip çıkın. Sorun olursa bellekleri şu anda boş olan iki slota takın.

Yeni konular

Geri
Yukarı