3200 TL dizüstü bilgisayar tavsiyesi

• Konuyu başlatan 5062
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 10
  • Görüntüleme 803

5062

Kilopat
Makaleler
10
Merhaba arkadaşlar. Öğrenciyim ve artık bir bilgisayar almam gerekiyor. Bütçem fazla yok ve ne kadar uygun olsa benim için o kadar iyi.

3200 TL civarına Ryzen 3500U işlemcili Acer Swift modeli buldum ikinci el. Ekran IPS. RAM slotu var bir adet. Type-C pd desteklese çok daha hoşuma giderdi sadece.

Bilgisayardan en önemli isteklerim zaten uygun performans, 14” veya daha küçük ekran, hafif ve kaliteli kasa.

Bu bilgisayarı alınır mı sizce yoksa daha güzel bir şey bulabilir miyim? Asıl amacım iOS uygulama geliştirmeye değinmek için macOS yükleyebileceğim bir şey almaktı ama Ryzen ile yolum kapanıyor maalesef.

Kafam karışık. Bilgisayarı da artık zor idare ediyorum bir an önce almam gerekiyor. Yerimde olsanız ne yapardınız? Bütçe soracak olan varsa 5000 küsurlere kadar çıkabilirim ama ne kadar altında kalırsam o kadar iyi benim için. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar. Öğrenciyim ve artık bir bilgisayar almam gerekiyor. Bütçem fazla yok ve ne kadar uygun olsa benim için o kadar iyi.

3200 TL civarına Ryzen 3500U işlemcili Acer Swift modeli buldum ikinci el. Ekran IPS. RAM slotu var bir adet. Type-C pd desteklese çok daha hoşuma giderdi sadece.

Bilgisayardan en önemli isteklerim zaten uygun performans, hafif ve kaliteli kasa.

Bu bilgisayarı alınır mı sizce yoksa daha güzel bir şey bulabilir miyim? Asıl amacım iOS uygulama geliştirmeye değinmek için macOS yükleyebileceğim bir şey almaktı ama Ryzen ile yolum kapanıyor maalesef.

Kafam karışık. Bilgisayarı da artık zor idare ediyorum bir an önce almam gerekiyor. Yerimde olsanız ne yapardınız? Bütçe soracak olan varsa 5000 küsurlere kadar çıkabilirim ama ne kadar altında kalırsam o kadar iyi benim için. Şimdiden teşekkürler.
Acer swift 3 iyidir. Bütçene göre alabileceğin en iyisidir hatta. 2.el değilde sıfır almanı öneririm.

5000'e kadar çıkabiliyorsan ve macOS kurmak istiyorsan sıfır alabileceğin en iyi laptop bu olacaktır. 5. nesil Intel olanlarda var fakat 5. nesil eskide kaldığı için atmadım.
Ama Casper nasıl olur bilemem. AMD istiyorsan @Patrick Batemann'in attığı laptop iyidir.
i3 olarak bu da var:
Ben sizin yerinizde olsam bulduğunuz laptopu alırdım.

Son düzenleme:
@Patrick Batemann

Hocam o bilgisayarı çok seviyorum ancak tüm RAM’lerin lehimli olması büyük dezavantaj bence. Zaten 2GB kadarını GPU kendisine alacağından bana kalacak miktar beni zora sokabilir.

Yoksa kasa ve tasarım bakımından en beğendiğim bilgisayar kendisi.

Şu an onu almama sebebim 4300U’nun daha az performanslı olması ve RAM durumunda daha fazla para verecek olmam.
@e.n.e.s

Bu da mantıklı değil hocam ya. 2K fazla vereceğim ama işlemci performansı düşük olacak, taşınabilirlik azalacak. Sırf macOS için değmez gibi. Sıfır olacak ama marka da marka değil :)

Bu da mantıklı değil hocam ya. 2K fazla vereceğim ama işlemci performansı düşük olacak, taşınabilirlik azalacak. Sırf macOS için değmez gibi. Sıfır olacak ama marka da marka değil :)
Bence de hocam, sizin baktığınız laptopun RAM'i kaç GB?

Üzerine 4GB lehimli + 4GB soketli var. Alırsam 16GB daha takar 20’ye tamamlarım diye düşünüyorum.
Bataryasında falan sıkıntı yoksa en iyi seçenek bu olur. Hem piyasadaki oyunların çoğunu oynayabilirsiniz. Ben olsam alırdım. Çünkü sıfırlar gereksiz pahalı ve kötü.

Geri
Yukarı