3200 TL PC toplama

Bütçe
Max 3200
Evet sistem çok güzel olmuş teşekkürler ama sadece bir 5 biri 3'ya o yüzden sordum ve ürünlerin garantisi var mı sinerji güvenli mi?

Dostum bu şekilde bulman biraz zor malum günümüz ekonomisi :( ben de kısıtlı bütçem ile hem bir PC hem bir monitör alacağım.
Monitör olarak.
James DonkeyJd24fg1ms144 1500 TL gibi bir rakam
Anakart ASUS P5G41T-M-lx ikinci el bulabilirsen sıkıntısı olmaz diyorsan 200'e bulabilirsin güvenemem diyorsan Aliexpress'de 0'ı 200 lira gibi ücrete geliyor gümrük dahil 23 ddolar falan.
İşlemci Intel Xeon X5460 gayet güçlü bir işlemci yine 2.eline bakabilirsin lakin Aliexpress'den öneriyor herkes 150 lira gibi bir bütçesi var.
Ekran kartı istersen bunu da yine 2.el alabilirsin ya da sıfır ya da Aliexpress'den Aliexpress biraz sıkıntı olabilir GTX 750 500 TL buna diyelim ekran kartını biraz da sen seçebilirsin.
RAM kısmında 8 GB yeterli olacaktır 300 TL'ye rahat DDR3 bir RAM bellek bulabilirsin.
HDD kısmı da 500 GB yeterli olacaktır 150 TL gibi bir rakama ikinci el ya da bir bilgisayarcı dan alabilirsin.
PSU ise 200 TL'ye 400 500 Watt sana fazla gelecektir ama diyorsan ben RGB takarım vs gayet yeterlidir.
3000 TL oldu dostum günümüz fiyatlarında en mantıklı seçimin bu olduğunu düşünüyorum gel gelelim eğer monitör almam daha güzel bir şey alırım diyorsan ince hesapta 4000 TL gibi rakamlara RX 580'li hazır sistemler var 1000 TL daha koyabilirsin ama durumum el vermez diiyorsan bu bence gayet makul uzay montaj yapabilirsin ya da 50 TL'ye bir kasa toplu olması için bulabilirsin.
Gelelim hangi oyunları oynayabilirsin.
YouTube'da bayağı videolar var benchmarklarda.
GTA 5 oynayabilirsin orta ayarlarda 40 50 FPS görebilirsin belki yüksek de olabilir.
CS:GO yüksek ayarlarda 100 FPS görebilirsin.
LoL'de yüksek ayarlarda yaklaşık 200 FPS görebilirsin.
Diğer oyunları da bunlardan değerlendirebilirsin dediğim gibi günümüz ekonomisinde şu fiyata hem monitör hem PC bulmak bence çok zor FPS değerlerini tahminen söyledim daha fazla daha az olabilir :)

Hocam emek verip yazmışsın ama hepsini okuyamadım ama 2.el istemiyorum bilindik yerleden ve montajlı olsun teşekkürler.

3000TL ilerki zamanlarda 2. el RX460 alırsanız ve 8 GB RAM eklerseniz güzel olur.

Anakart fiyatı?

3000TL ilerki zamanlarda 2. el RX460 alırsanız ve 8 GB RAM eklerseniz güzel olur.

PSU anakaart ve SSD hariç güzel sistem High Power HPE-500BR-A12S Power Supply Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
Patriot 240 GB Burst PBU240GS25SSDR 2.5" SATA 3.0 SSD Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
Gigabyte B450M S2H AMD AM4 DDR4 Micro ATX Anakart Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe bunlar değişirse alınabilir

Hocam yorumları mükemmel bir bakarsanız.
çöp

apu yerine bu alınabilir daha performanslı olur

çöp

apu yerine bu alınabilir daha performanslı olur
Teşekkür ederim ama bütçemi aşıyor.

Geri
Yukarı