3200 TL Telefon Tavsiyesi

Bütçe
3200

redeemer

Kilopat
Merhaba,
3200 TL'ye kadar telefon tavsiyesi istiyorum.

Kullanım amacım:
  • Günlük kullanım (iş görüşmeleri vs.)
  • Çok yüksek boyutlu olmayan mobile oyunlar (Lords Mobile vs.)
  • Kamerası iyi olsun.
  • Bataryası en az 1 günü rahat çıkarsın.
  • Ekranı FHD ve güneşte rahat görünebilsin.
  • RAM olarak önceliğim 6 GB.
  • Dahili hafıza ise 128 GB.
  • Bu ikisi olmasa da (4 GB RAM + 128 GB hafıza) ya da (6 GB RAM + 64 GB hafıza) en düşük ihtimal (4 GB RAM + 64 GB hafıza.)
  • Yazılım sıkıntısı olmasın.
  • Servis ağı sıkıntılı olmasın.
  • Donanım olarak da çok kaba ve ağır olmasın.
Listemdeki telefonlar:
Bunların haricinde varsa önereceğiniz yazarsanız sevinirim.

Oppo A73 alınabilir evet, ama daha iyi seçenekler var. Oppo A73 çok yeterli bir cihaz, onun dışında babamın'da kullanmış olduğu; Xiaomi Mi 9T önerebilirim. Ancak bu cihazlarda yazılım sorunu var. (Xiaomi'den bahsediyorum) bütçeyi biraz arttırıp Realme 7 bakabilirsiniz. Redmi 8 önermiyorum, babamın çalınan telefonuydu kendisi. Dokunmatiği hep Bozuluyor'du yazılımında büyük sorun vardı.

Merhaba,

Kullanım amacım:
  • Çok yüksek boyutlu olmayan Mobile oyunlar (lords Mobile vs.)
  • Kamerası iyi olsun.
  • Bu ikisi olmasa da (4 GB RAM + 128 GB hafıza) ya da (6 GB RAM + 64 GB hafıza) en düşük ihtimal (4 GB RAM + 64 GB hafıza.)
Listemdeki telefonlar:

Yazılım, kaba ve ağırlık, kamera kısmından Xiaomi cihazların çoğu elendi gitti :D

Oppo A73, P40 Lite, mi 9T kaldı sadece.

Mi 9T eski. Bence almak mantıklı değil ama batarya hariç diğer cihazlardan daha iyi.

A73 fiyatına göre iyi, söylediğiniz türde oyunları oynatır ancak kamera olarak rakiplerine göre kötü.

P40 Lite Google sorun değilse alınır.

Yazılım, kaba ve ağırlık, kamera kısmından Xiaomi cihazların çoğu elendi gitti :D

Mi 9T eski. Bence almak mantıklı değil ama batarya hariç diğer cihazlardan daha iyi.

Bataryası çok sağlam ve iyi hocam. Kullanan aile bireyimiz var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba,

Kullanım amacım:
  • Çok yüksek boyutlu olmayan Mobile oyunlar (lords Mobile vs.)
  • Kamerası iyi olsun.
Listemdeki telefonlar:

Sonunda gerçekten detay veren bir konu 😍

Bence mi 9T alınabilir hocam.
Yazılımsal sıkıntıları olsa da farklı cihaz aldırtacak kadar değil.
Cihaz MIUI 10 ile geliyor o zamanlar bu kadar kötü değildi yazılım.
Bu sorunlar MIUI 12 ile geldi ve cihaz MIUI 12'de sorun çıkarır mı ondan bile emin değilim.
Tek eksisi, eski olması onun dışında alınabilir bir model.

Xiaomi'den uzak durun, Redmi 8 şu an kullanıyorum tek kelime ile berbat. Arkadaşım Note 9 kullandı, o da hiç beğenmedi. Mümkünse 2. el iPhone(bir tek şarjı memnun etmez) veya Samsung'lara yönelin.

Marka önemli değil, markanın modeli önemli. Örneğin Redmi 8 ile Redmi Note 10 Pro aynı mı? Veya övdüğünüz Samsung'dan örnek verelim. J7 Prime ile A52 aynı mı? Artık şu marka algısını yapmayın. Modele göre değişir.

2. el iPhone(bir tek şarjı memnun etmez)

Aynen dostum, kesinlikle iPhone almalı. Model önemli değil zaten yeter ki iPhone olsun. Hatta arkadaş 4S alsın? 5S alsın? Sonuçta iPhone değil mi? Babamızdır iPhone.

Son düzenleyen: Moderatör:
Marka önemli değil, markanın modeli önemli. Örneğin Redmi 8 ile Redmi Note 10 Pro aynı mı? Veya övdüğünüz Samsung'dan örnek verelim. J7 Prime ile A52 aynı mı? Artık şu marka algısını yapmayın. Modele göre değişir.
Arkadaş 3200 liraya amiral gemisi bulamaz ya orta ya giriş segment alacak ben redminin giriş segment telefonunu kullandım arkadaşım orta segmenti kullandı ikimizde memnun değiliz. Kısacası min.5k₺ vermiyeceksek Xiaomi alınmaz.
Aynen dostum, kesinlikle iPhone almalı. Model önemli değil zaten yeter ki iPhone olsun. Hatta arkadaş 4S alsın? 5S alsın? Sonuçta iPhone değil mi? Babamızdır iPhone.
Ben kesinlik demedim bu iki marka diğer telefonlara göre daha stabil çalışıyor. Hem 3k ya neden 5 alsın 7 plus veya 8 bulunur artık Xiaomi fanlığını bırakmalısınız. Telefona 6-7.000 ₺ vermezseniz Xiaomi size iyi bir performans vermez. Zaten hangi markaya 6-7000₺ verirseniz iyi performans verir.

Arkadaş 3200 liraya amiral gemisi bulamaz ya orta ya giriş segment alacak ben Redmi'nin giriş segment telefonunu kullandım arkadaşım orta segmenti kullandı ikimizde memnun değiliz. Kısacası minimum5k₺ vermiyeceksek Xiaomi alınmaz.

Mi 9T amiral gemisi katili zaten? :D
ayrıca Note 8 Pro, X3 NFC, X3 Pro, Note 10 Pro gibi modeller yazılımsal açıdan sorunlu olsa da "asla alınmaz" denilecek telefonlar değil. Ayrıca yazılımı kötüde olsa Xiaomi orta ve düşük segmentten çekilse ortada önerilcek telefon falan kalmaz. Markaya değil modele bakılmalı her zaman. Ayrıca bayağı bayağı haterlık yapıyorsunuz.

Ben kesinlik demedim bu iki marka diğer telefonlara göre daha stabil çalışıyor. Hem 3K ya neden 5 alsın 7 Plus veya 8 bulunur artık Xiaomi fanlığını bırakmalısınız. Telefona 6-7.000 ₺ vermezseniz Xiaomi size iyi bir performans vermez. Zaten hangi markaya 6-7000₺ verirseniz iyi performans verir.

7 Plus ve 8 artık eskidi, iPhone fantezin yoksa bu bütçede alınacak cihazlar değil.
Ayrıca iyi olan bir telefona "iyi bu cihaz" demek fanboyluk oluyorsa akıllı telefon kısmındaki çoğu kişi neredeyse tüm bilinen markaların fanboyudur.
Birine fanboy damgası vurmadan önce başka konulardaki mesajlarına bakmanızı tavsiye ederim.
(Sizinkilere baktım ve bariz bir şekilde hatersınız :) )

Arkadaş 3200 liraya amiral gemisi bulamaz ya orta ya giriş segment alacak ben Redmi'nin giriş segment telefonunu kullandım arkadaşım orta segmenti kullandı ikimizde memnun değiliz. Kısacası minimum5k₺ vermiyeceksek Xiaomi alınmaz.

Ben kesinlik demedim bu iki marka diğer telefonlara göre daha stabil çalışıyor. Hem 3K ya neden 5 alsın 7 Plus veya 8 bulunur artık Xiaomi fanlığını bırakmalısınız. Telefona 6-7.000 ₺ vermezseniz Xiaomi size iyi bir performans vermez. Zaten hangi markaya 6-7000₺ verirseniz iyi performans verir.

Ya neden ya bir kere önerdi diye hemen fanboy oluyor?
Nereden biliyorsunuz da hemen insanlara bu kadar kolay bir şeyler söyleyebiliyorsunuz? Tartışamayacaksanız haklısın deyip gidin insanlara fanboy demeyi bırakın!

Yeni konular

Geri
Yukarı