Çözüldü 3200G Sistem açılırken BIOS görselindeki gariplik

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Yer
Nazilli.
Daha fazla  
Meslek
Technopat'ta gezinmek.
Fotoğrafı aşağıya koydum. Sistem açılırken 4-5 saniye bekledikten sonra anakart logosu gelip Windows açılıyor. Fotoğraf net çıkmamış özür dilerim. O beyaz yerdeki işaret bu: "_"
Sistem:
İşlemci: Ryzen 3 2200G / Anakart: Gigabyte A320M S2H / RAM: 2X Crucial Ballistix 8 GB 3000MHz / SSD: Apacer S340 120GB / HDD: Seagate barracude 500GB 5900RPM / PSU: Aerocool VX Plus 400W / kasa: Zalman n2.

Dosya Ekleri

• IMG_20210505_090412.jpg
    IMG_20210505_090412.jpg
    127,8 KB · Görüntüleme: 67
Son düzenleyen: Moderatör:
Fotoğrafı aşağıya koydum. Sistem açılırken 4-5 saniye bekledikten sonra anakart logosu gelip Windows açılıyor. Fotoğraf net çıkmamış özür dilerim. O beyaz yerdeki işaret bu: "_"
Sistem:
İşlemci: Ryzen 3 2200G / Anakart: Gigabyte A320M S2H / RAM: 2X Crucial Ballistix 8 GB 3000MHz / SSD: Apacer S340 120GB / HDD: Seagate barracude 500GB 5900RPM / PSU: Aerocool VX Plus 400W / kasa: Zalman n2.

HD Tune ile Error Scan test yap. Windows dosyalarında sıkıntı olmuş olabilir aynısını bende yaşadım 3-4 defa olduktan sonra bir daha yaşamadım.

Ben bir sorun olacağını düşünmüyorum açıkçası diğer arkadaşlar da baksınlar konuya, sistemde genel olarak bir yavaşlık vs var mı peki?

Hayır. Sistemde bir değişim olmadı ama bu şekilde görmek garip geldi.

HD Tune ile error scan test yap. Windows dosyalarında sıkıntı olmuş olabilir aynısını bende yaşadım 3-4 defa olduktan sonra bir daha yaşamadım.

Hocam Windows'ta sıkıntı yok. BIOS ekranından önce gözüküyor. Gene de error Scan'i deneyeceğim.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Sorunu çözdüm arkadaşlar. Şu yolu izledim:
Bilgisayarı kapattım ardından PSU'nun güç tuşundan da kapattım ve 5-10 saniye boyunca kasanın güç tuşuna basarak içinde biriken elektiriği aldım. Ardın sistemi açınca o değişik ekran 1 saniye gözüktü gitti ve yeniden sistemi başlattığımda tamamen gitti.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı