3200G sistem Catalina ses sorunu

Hypeer

Hectopat
Makaleler
1
Şu anda Ryzen 3 3200G sistemde ses hiç gelmiyor. Bunu nasıl çözebilirim? Birkaç yöntem denedim fakat işe yaramadı.

Son düzenleyen: Moderatör:
APU işlemcili sistemlere kuran kişilerin çoğunda genellikle olan sorun bu. Tam sistemini belirtir misin?

OpenCore kurduysan:

Clover kurduysan:

APU işlemcili sistemlere kuran kişilerin çoğunda genellikle olan sorun bu. Tam sistemini belirtir misin?

OpenCore kurduysan:

Clover kurduysan:
Sorunum çözüldü. Teşekkür ederim.
Ses oldu fakat çok kesinti yaşanıyor. Sanırım APU işlemcilerde bu sorun yaşanıyormuş.

AMD'den Hackintosh olmaz. Intel CPU ve Gigabyte marka anakart kullanacaksın. Kurdum mu, her şey, cayır cayır çalışır ve Rock Solid stabilite alırsın.

Son düzenleme:
Olmaz demeyelim de, önerilmez diyelim. Ben de her zaman Intel taraftarıyım.

Ben bilgisayarı toplarken, Hackintosh uyumunu da dikkate aldım. O yüzden, AMD Ryzen yerine Intel ve özellikle, Hackintosh konusunda, haklı bir ünü olan, Gigabyte marka anakart tercih ettim ve beklediğim gibi, daha ilk denememde, Installer'u gördüm. Kurulumdan sonra her şey çalışıyor. High Sierra sonrası destek verilmeyen, Nvidia Pascal karttan da kurtulup, AMD GPU'ya geçeceğim. Orijinal MacBook'um da var fakat bu topladığım Intel sistem, macOS uyumuyla, orijinal stabilitesini aratmayacaktır. Toplarken uyumlu toplamak gerekiyor. AMD çalışsa bile yüksek stabilitede çalışmaz. Söylediğin gibi de önerilmez.

Tamam da bu dediğin Gigabyte anakart ve Intel işlemci ile alakasız :D Uyumlu bir Ryzen sistem ile de kurulum sonrası her şey çalışabilir ve tek seferde Installer'u görebilirsin. Neyse, bunun yeri bu konu değil, uzatmanın pek de anlamı yok.

Ses oldu fakat çok kesinti yaşanıyor. Sanırım APU işlemcilerde bu sorun yaşanıyormuş.
APU işlemcili sistemlere kuran kişilerin çoğunda genellikle olan sorun bu.
Zaten belirtmiştim.

Tamam da bu dediğin Gigabyte anakart ve Intel işlemci ile alakasız :D Uyumlu bir Ryzen sistem ile de kurulum sonrası her şey çalışabilir ve tek seferde Installer'u görebilirsin. Neyse, bunun yeri bu konu değil, uzatmanın pek de anlamı yok.

Zaten belirtmiştim.

Tabii görebilirsin ama AMD islemciden orijinale yakın stabilite bekleme. Ayrıca Gigabyte'ın bu konuda yıllardır ünü var. Çünkü, Gigabyte anakartlar, bir şekilde en iyi stabilite ve uyumu sağlıyor. Özellikle Hackintosh toplayacak adamın Gigabyte anakart kullanması iyi olacaktır.

Gerçi ARM'a geçişle birlikte Hackintosh olayı muhtemelen bitecek ama simdi toplanan bir Hackintosh en az 3-5 yıl belki daha uzun süre bile götürecektir..

Orijinal > Intel Hackintosh > AMD Hackintosh.

Son düzenleme:
Ben bilgisayarı toplarken, Hackintosh uyumunu da dikkate aldım. O yüzden, AMD Ryzen yerine Intel ve özellikle, Hackintosh konusunda, haklı bir ünü olan, Gigabyte marka anakart tercih ettim ve beklediğim gibi, daha ilk denememde, Installer'u gördüm. Kurulumdan sonra her şey çalışıyor. High Sierra sonrası destek verilmeyen, Nvidia Pascal karttan da kurtulup, AMD GPU'ya geçeceğim. Orijinal MacBook'um da var fakat bu topladığım Intel sistem, macOS uyumuyla, orijinal stabilitesini aratmayacaktır. Toplarken uyumlu toplamak gerekiyor. AMD çalışsa bile yüksek stabilitede çalışmaz. Söylediğin gibi de önerilmez.
Daha önce Ryzen 5 2600 işlemci ve Asus B450M-K anakata tek seferde kurulum yapmıştım. Çalışmayan hiç bir şeyi yoktu.

Geri
Yukarı