Çözüldü OpenCore Catalina 10.15.5 Siyah ekran sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

spookslam

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba,
OpenCore Catalina 10.15.5 imajını Technopat'tan indirdim. Etcher ile USB'ye flash'ladım. Buradaki rehberden gerekli BIOS ayarlarını yaptım. BIOS'ta USB'yi, yani kurulum yapacağım belleği göremiyorum. Secure Boot'u hem açarak hem kapatarak denedim. Ya açınca ya da kapatınca, şimdi tam olarak hatırlamıyorum, bellek 2 Partition şeklinde görünüyor. Legacy USB desteğini kapattığımda da belleği göremiyorum. Açınca görüyorum ama asla kuruluma geçmiyor. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum.

Bilgisayar parçalarım;
Ryzen 3600.
MSI B450M Mortar.
RX 5700 XT.
Corsair 2x8 Vengeance 3000MHz RAM.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Verdiginiz linkteki dosyalar ve Boot-arg ayari ile tekrar denedim ve bu kez kuruluma gecebildim.
Verdiğiniz amdzen.plist ile denedim ve şu hatayı aldım; "Driver ApfsDriverLoader.efi cannot found..."
Şöyle tam olarak ileteyim; "00:000 00:000 OC: Driver ApfsDriverLoader.efi at 0 cannot be found!"
boot-args kısmına eklediğim agdpmod=pikera kodu save ettikten sonra tekrar girip bakıyorum. Silinmiş oluyor. Farklı dosya olarak kaydediyorum. Yenisiyle eskisini değiştiriyorum, yine silinmiş oluyor.

Son düzenleme:
Peki EFI/OC'de başka hangi configler var?

Bunlar var.
1.PNG
2.PNG
3.PNG

Öyle mi? Configurasyonlar .plist dosyasinin icinde oluyor. EFI/OC deyince dosyalar, klasörler anladım. Onu ben farklı kaydedersem dosya içeriği korunacak mı diye bakmak için öyle adlandırdım. USB'nin içinde tutmuyorum onu. Hatayı öyle almadım. Configurasyonları da paylaşayım;

-v npci=0x3000 kext-dev-mode=1 dart=0 debug=0x100 -no_compat_check rootless=0 keepsyms=1 npci=0x2000 enable-hdmi20 -liluforce agdpmod=pikera

En son bir BIOS sürümü çıktı beta. Onu indirmedim ama ondan önce çıkan son sürüm yüklü. Görüntüyü HDMI ile alıyorum. Şimdi dışarıdayım. Eve dönünce BIOS görüntüsünü paylaşabilirim.

Verdiginiz linkteki dosyalar ve Boot-arg ayari ile tekrar denedim ve bu kez kuruluma gecebildim.

Çözüm
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı