3200G ve 6500 XT darboğaz yapar mı?

Hocam internetten bulunabilecek kartlar yok mu sıfır. İşlemci neden sorun anlayamadım ben anlatabilir misiniz? YouTube'da mesela RX 6500 XT ve R3 3200G oyun test videoları var.

O bütçe ile sıfır olarak 6500 XT en iyi seçenek gibi duruyor. Evet testler var mesela bu videoda oyunların çoğunda aşırı derecede darboğaz oluyor. Sorun işlemcinin 4/4 olması. Dediğim gibi darboğaz olur ama oynanmayacak kadar değil, ne zaman ki işlemci gücü isteyen özellikle Online oyunlara girdiğinizde FPS yerlerde sürünür.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

O bütçe ile sıfır olarak 6500 XT en iyi seçenek gibi duruyor. Evet testler var mesela bu videoda oyunların çoğunda aşırı derecede darboğaz oluyor. Sorun işlemcinin 4/4 olması. Dediğim gibi darboğaz olur ama oynanmayacak kadar değil, ne zaman ki işlemci gücü isteyen özellikle Online oyunlara girdiğinizde FPS yerlerde sürünür.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Darboğaz dediğimiz şeyler ani takılma mı? Bunun sisteme bir zararı olur mu?

Darboğaz dediğimiz şeyler ani takılma mı? Bunun sisteme bir zararı olur mu?

Sisteme hiçbir zararı olmaz, sadece işlemci tam yükte çalışacağı için biraz daha ısınır ve bazen takılmalarda, ani FPS düşüşlerinde oyun zevki azalır.

Fps sabitlesek? Mesela şu an Gta 5'te 60'a sabitleyip oynuyorum işlemci max 70 derece oluyor.
Etkisi olabilir hocam, ancak yine işlemci gücü isteyen oyunlarda sabitleseniz de mesela 60 FPS yerine 35-40 FPS alacaksınız.

Geri
Yukarı