33.000 TL laptop tavsiyesi

Bütçe
33-35
Dün burada garanti konusunu konuşmuştuk. Bugün aradığım Lenovo Türkiye'nin verdiği bilgiye istinaden;

Türkiye garanti 2 yıl ve yazılım, donanım ve değişimi kapsıyor.
Uluslararası garanti 1 yıl ve (support) destek kısmında Türkiye ibaresi olması gerekiyormuş, eğer bu ibare varsa bir yıl yine destek oluyorlarmış ama Türkiye ibaresi yok ise sadece yazılım tarafından destek olabiliyorlarmış.

Bence bu kadar paraları verdiğimiz bu cihazlarda garanti çok önemli ve bunu nereden alırsak alalım teyit ettirmek gerekir.

Gigabyte'da MUX yok o yüzden Legion.

Teşekkürler.

Gigabyte'da MUX yok o yüzden Legion.

Hocam bir şey soracağım.
Yukarıdaki Hepsiburada'da olan.

Trendyol'da olan bu ürün aynı mı çünkü fiyat farkı var.

Son düzenleme:
Dün burada garanti konusunu konuşmuştuk. Bugün aradığım Lenovo Türkiye'nin verdiği bilgiye istinaden;

Türkiye garanti 2 yıl ve yazılım, donanım ve değişimi kapsıyor.
Uluslararası garanti 1 yıl ve (support) destek kısmında Türkiye ibaresi olması gerekiyormuş, eğer bu ibare varsa bir yıl yine destek oluyorlarmış ama Türkiye ibaresi yok ise sadece yazılım tarafından destek olabiliyorlarmış.

Bence bu kadar paraları verdiğimiz bu cihazlarda garanti çok önemli ve bunu nereden alırsak alalım teyit ettirmek gerekir.
Bence de çok önemli(idi). Garanti artık adı olup kendi değeri olmayan bir meta. Garantim var diye götürdüğün ürün elektrikliyse ev aleti olsun, TV olsun ne olursa olsun ‘uzman‘ teknik servis elemanları kullanım kılavuzunun x maddesine göre seni hatalı çıkarmak için uzmanlaşmışlar. Dell teknik servisi belki TR’nin en iyi hizmetini veren servislerden biridir, adamların ses driver’ından kaynaklı sorunu bulabilmeleri için 2 kez termal macun ve fan değiştirmesi gerekti. Garantiden ücretsiz değişiyor da benim sorunum bu değildi ve düzelmedi diyince de buga giriyorlar. 1 yıl değil de 2 yıl olsun, yine bir şekilde mağdur ediliyorsun. Dolayısıyla bilinçsiz overclock etmedikten ve kalitesi uluslarası platformlarda da herkesçe kabul edilen bir model aldıktan, hor kullanmadıktan sonra o cihaza zaten garanti süresinde hiçbir şey olmuyor. Özellikle uzatılmış garanti gibi saçmalıklara fazladan para vermeyin bence, nasıl olsa siz sorun yaşayınca garanti dışı tamir edilecek veya parça olmayacak. İç karartıcı ama maalesef yaşadıklarımdan dolayı bilerek konuşuyorum gerçek bu.

Haklısınız ama biz halk olarak yasaları çok iyi bilmiyoruz . Şimdi firma oraya uluslar arası garanti yazmış ya da abiii garantin biziz sen yolla hallederiz diyorlar. Ama iş gerçekten sorunların halledilmesi olduğunda telefonlara çıkmaz oluyorlar. Ben ürünü kötülemiyorum ama 30-40-50k rakamların rahatça konuşulduğu bu kulvarda gerekirse 1-2 bin daha fazla verin resmi distribitörden ya da türkiye garantili alın diyorum. Ben 4 TR garantili asus almış biriyim bunlardan birini 1 yıl 3 ay sonra sıfırıyla beş kuruş vermeden değiştirdim ve hatta modelin güncellenmiş kasasını yolladılar. lenova aldım mause pad kısmını 2 yılda iki kere değiştirdim yine 5 kuruş vermeden . Ha keza bu forumda o kadar monster alma diyenler var ama adamlar bilgisayarlarını zahmetsizce iade alabiliyorlar ya da rahatlıkla değiştirebiliyorlar. Kısacası TR garanti ne dersek diyelim önemli.

Yeni konular

Geri
Yukarı