33 bin TL'ye Ders-Oyun için laptop önerisi

Bütçe
25.000-33.000
Peki kaliteli mi? İllaki 4000 serisi ekran kartına ihtiyacım yok. Sessiz ve kaliteli uzun süre götürecek bir laptop olsun bana yeter.
Bu laptop hakkındaki düşünceleriniz nedir? İçine 8 GB RAM, 1 TB SSD ve WIN 11 ekleyebilirim daha ucuza gelir. 4060 ile 4050 arasında dağlar kadar fark var mıdır?
Hocam hp victus kalitelidir tabii ki. Forumda birçok kullanıcısı var. Öyle aman aman bir sıkıntısı yok. Attığınız asus tuf iyidir hoştur ama 33 bin liraya 4060 ve 7840hs ikilisi varken bunu almak çok mantıksız olur. 4060 ile 4050 arasında dağlar kadar fark var gerek vram olsun gerek kas gücü olsun. 4060 sizi uzun yıllar götürecektir ama 4050 için aynı şeyi diyemem max 3 yıl götürür. Yani ileride son çıkan oyunları akıcı bir şekilde oynayamayabilirsiniz.

Peki kaliteli mi? İllaki 4000 serisi ekran kartına ihtiyacım yok. Sessiz ve kaliteli uzun süre götürecek bir laptop olsun bana yeter.
Bu laptop hakkındaki düşünceleriniz nedir? İçine 8 GB RAM, 1 TB SSD ve Windows 11 ekleyebilirim daha ucuza gelir. 4060 ile 4050 arasında dağlar kadar fark var mıdır?

Dağlar kadar olmasa da ciddi fark vardır. Windows keyleri 100 lira civarına bulunabiliyor. RAM ve SSD takviyesiyle Victus fiyatına gelir. TUF daha kalitelidir ancak Victus da bu seviyelerde alınabilecek 2 3 modelden biridir. Gerisi size kalmış.

Dağlar kadar olmasa da ciddi fark vardır. Windows keyleri 100 lira civarına bulunabiliyor. RAM ve SSD takviyesiyle Victus fiyatına gelir. TUF daha kalitelidir ancak Victus da bu seviyelerde alınabilecek 2 3 modelden biridir. Gerisi size kalmış.
Biraz baktım düşük fiyatlı bu M.2 var. Kullanılır mı? Güzel değilse önerebilir misiniz?

Son düzenleme:
Bu laptop hakkındaki düşünceleriniz nedir? İçine 8 GB RAM, 1 TB SSD ve WIN 11 ekleyebilirim daha ucuza gelir. 4060 ile 4050 arasında dağlar kadar fark var mıdır?
Var hocam 33k olanı al bütçen varsa.

Biraz baktım düşük fiyatlı bu M.2 var. Kullanılır mı? Güzel değilse önerebilir misiniz?

SSD'ler hakkında kısıtlı bilgiye sahibim. Bugüne kadar bu ürünü öneren görmedim. Bütçeniz varsa Samsung alın. Yoksa da ayrıca konu açıp bilgili arkadaşlardan yardım alabilirsiniz.

Bugün elektronik mağazalarını gezdim. Asus TUF A15, MSI Thin GF63 ve HP Victus 16'yı bizzat inceledim. 3 bilgisayarda neredeyse aynı özelliklere sahip fiyat olarak 30.000-36.000 arası hepsi. HP'ye nazaran Asus ve MSI çok daha kaliteli geldi bana. Gerek kasa, sağlamlık, ekran kalitesi ve ergonomi olarak HP baya geride kalmış maalesef. Ekstra olarak GamingGenTR ile ilgili güzel yorumlar göremedim maalesef. Hem internetten hem de birebir gidip baktığım laptoplardan almayı düşündüklerimi ekliyorum. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.
1. İçinde 3060 var fakat işlemci olarak çok iyi bir laptop. Derslerde de beni rahat ettirecektir.
2. MSI kadar kaliteli olmasa da daha dolu bir sistem fakat taşınabilirlik ve ergonomi bakımından diğerlerinden geri kalıyor.
3. İşlemci yönünden güzel ve taşınması kolay olacağını düşünmekteyim. F/P olmasa da beni 6-7 yıl götürebilecek bir sistem. (Link çalışmadı: MSI GF63 i7 12650H RTX4060 16GB RAM)
4. Diğerleri kadar güçlü bir laptop değil ama aralarındaki malzeme kalitesi, soğutma olarak en iyi bulduğum model. Derslerde taşınabilirlik olarak çok işime yarayacağını düşünmekteyim.
5. Bir önceki laptop ile özellik olarak benzer fakat görüntü kalitesi olarak aralarındaki en iyi laptop. Derslerde işime yarayacağını düşünmekteyim.
F/P olarak bakmazsanız sevinirim. Uzun süre kullanım amaçlıyorum. Teşekkürler.

Hocam kaliteli laptop zaten fiyatı Asus'a göre uygun. Fakat ben derslerde de kullanacağım için taşıması pek kolay olmaz. Aynı fiyattaki Hp Victus 16'ya bin çeker. Ama 3060'a inersen MSI Pulse öneririm kesinlikle.

Yeni konular

Geri
Yukarı