330.000 TL araba tavsiyesi

250 000 - 330 000 araba almayı düşünüyorum. En önemlisi alıp bir süre sonra satarken sıkıntı yaşamak istemiyorum.

Bu aralıkta yeni modeller olarak Linea çıkıyor karşıma ama pek ısınamadım Linea'ya. Eski modeller olarak da Corolla (2000-2007 arası modeller) çıkıyor karşıma. Genel olarak yakıt açısından ekonomik ve tamir, yedek parça sıkıntısı olmayan(uygun fiyatlı olan) bişey bakıyorum.
Var mıdır piyasayı takip edenler?
•Volkswagen Passat B5.5 1.8T- 1.9TDİ-1.6
•Astra H Kasa

1.6 Linea kullanıyorum uzun yolda torkundan dolayı üzmeyen bi motora sahip. Aklına takılan merak ettiğin olursa cevaplarım.

1.6 veya 1.4 TSI Golf MK5, 1.3 CDTI Astra H, 1.6 TDCi Focus 2, bulabilirseniz 1.5 dCi Megane 3. Bunun dışında kesici tayfanın eline düşmemiş bir VTEC 2 bakılabilir. Bahsettiğiniz Corolla'lar da sıkıntısız güzel arabalardır.

Hocam model kaç, arıza yapma durumu ne? Parça sıkıntısı zaten olmaz diye biliyorum.
2012 model daha 73 binde kilometreden dolayı zaten bendeki herhangi bir arıza vermiyor kilometreden dolayı şanslıyım. Bir arkadaşımda 1.3 linea 150 binde başka bir arkadaşımda ise 1.6 220 binde linea var. Bahsettiğim araçların hiçbiri mekanik anlamda sorun çıkartmadı tabi bakımlarını zamanında yaptırıyoruz =) açıkçası ben frenlerine pek güvenmiyorum.
1800 devir 3.vitesten sonra araba canlanıyor, virajlarda yatıyor =). Kronik sorun olarak sağ ön cam otomatik açılıyor ama otomatik kapanmıyor 3 arabada da bu var , emniyet kemerleri kendini düzgün şekilde geri toplamıyor. Makyajlı kasa linealarda torpidoda çatlaklar oluşuyor.
bendeki araba emotion plus b segment bir araca göre donanımlı bir araç düşük km bulunursa alınabilir.

1.6 ların şehir içi yakıt tüketimi 5.7-6 vicarında düzgün kullanımda bu değerler tabi, şehirler arası 4.6 gördüm
1.3 şehir içi ani tepkiler ile kullanımda da 10.5 görüyor arkadaş

2012 model daha 73 binde kilometreden dolayı zaten bendeki herhangi bir arıza vermiyor kilometreden dolayı şanslıyım. Bir arkadaşımda 1.3 linea 150 binde başka bir arkadaşımda ise 1.6 220 binde linea var. Bahsettiğim araçların hiçbiri mekanik anlamda sorun çıkartmadı tabi bakımlarını zamanında yaptırıyoruz =) açıkçası ben frenlerine pek güvenmiyorum.
1800 devir 3.vitesten sonra araba canlanıyor, virajlarda yatıyor =). Kronik sorun olarak sağ ön cam otomatik açılıyor ama otomatik kapanmıyor 3 arabada da bu var , emniyet kemerleri kendini düzgün şekilde geri toplamıyor. Makyajlı kasa linealarda torpidoda çatlaklar oluşuyor.
bendeki araba emotion plus b segment bir araca göre donanımlı bir araç düşük km bulunursa alınabilir.
Teşekkürler tecrübenizi aktardığınız için. Linea da alternatif olarak bi köşede duruyor. Kısmetse bakalım.

1.6 veya 1.4 TSI Golf MK5, 1.3 CDTI Astra H, 1.6 TDCi Focus 2, bulabilirseniz 1.5 dCi Megane 3. Bunun dışında kesici tayfanın eline düşmemiş bir VTEC 2 bakılabilir. Bahsettiğiniz Corolla'lar da sıkıntısız güzel arabalardır.
Hocam golf genelde eski kasa km fazla çıkıyor. Astra H güzel değerlendirmeye değer. Civicler saçma bi şekilde fiyatlar çok yüksek. Ama bir yandan da karşıma sürekli Cruze çıkıyor çok güzel araba al beni diyor :)

Son düzenleme:
Ama bir yandan da karşıma sürekli Cruze çıkıyor çok güzel araba al beni diyor :)
Cruze da güzel araç aslında, sadece LPG ile kullanıldığında supap sorunu yaşatıyor. Eğer LPG'li bir Cruze alıyorsanız supaplarının değiştirilip değiştirilmediğini mutlaka sorun.

Geri
Yukarı