330 TL 4 tane fan tavsiyesi

Keduket

Decipat
Makaleler
1
Bütçem 330 TL ancak 350 TL'ye yükselebilir. 3x12CM ve 1x14CM fan alacağım. Aklımda Artic bionix P120 ve P140 var. Mümkünse RGB olmasın. Şimdiden herkese teşekkürler.

CFM değeri 61.2 imiş. Bu kadar yeter mi yoksa 80+ CFM değeri fanlar mı alayım.
Kasa için F120 daha iyi olur. P120 işlemci soğutucuları için tasarlanmış bir fan amacı hava basıncı üretmek. Size hava akışı lazım.
Bakacağım.
Boss bilişim'de buldum. Bilemedim açıkçası site pek güven vermedi. Ayrıca F120 Türkiye'de yok mu? Sadece boss ve nanokatalog'ta buldum. İkisinden de alışveriş yapmak istemem açıkçası. @dogant

Son düzenleyen: Moderatör:
Be Quiet! alabilirsin modelleri iyidir.
Ama @dogant hocamın dediği gibi Bionix fan CPU ve radyatör gibi sıkı alüminyum yapraklarının arasına hava akışı sağlamak için statik basınçlı oluyor.

Corsair AF140-120 ve CM SF120R ARGB bakabilirsin istersen LED bağlantısını yapmazsın.

@Keduket Boss bilişimi hiç bilmiyorum, güven vermiyor. N11 ve Hepsiburada da ürünün yetkili satıcı satış yapıyordu en son.
CFM ne kadar yüksek olursa o kadar iyi kasa fanı için, soğutma sistemleri için tasarlanan fanlar daha sesli oluyor bir de.

Be quiet! Alabilirsin modelleri iyidir.
Ama @dogant hocamın dediği gibi bionix fan CPU ve radyatör gibi sıkı alüminyum yapraklarının arasına hava akışı sağlamak için statik basınçlı oluyor.

Corsair AF140-120 ve CM SF120R argb bakabilirsin istersen LED bağlantısını yapmazsın.

AF120 çok pahalı geldi. Hem 100 TL hem de 52 cfm.
@Keduket boss bilişimi hiç bilmiyorum, güven vermiyor. N11 ve Hepsiburada'da ürünün yetkili satıcı satış yapıyordu en son.
CFM ne kadar yüksek olursa o kadar iyi kasa fanı için, soğutma sistemleri için tasarlanan fanlar daha sesli oluyor bir de.
Ses pek te önemli değil zaten. HB ve n11.com'a bakacağım. CFM değeri yüksek başka tavsiyeniz var mıdır?
Aslında RGB olmasını istemememin sebebi pahalı olmaları. RGB diye fazladan para vermek istemem.
@dogant hocam bir türlü bulamadım bu ne ya. Bende mi sıkıntı var iki sitede de bir şey bulamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bionix P120 burada var belki F120 de bulabilirsin.

CFM olarak alabileceğin en iyi fan Akasa Viper R modelidir değeri 110CFM.

Dosya Ekleri

• photo_2020-01-04_17-13-47.jpg
    photo_2020-01-04_17-13-47.jpg
    166,3 KB · Görüntüleme: 80
Bionix P120 burada var belki F120 de bulabilirsin.

CFM olarak alabileceğin en iyi fan Akasa Viper R modelidir değeri 110CFM.
Peki P120 ile F120 arasında ne gibi farklar var? Olmadı P120 alırım.
Süper bir ürün öneririm.
Be Quiet! BL040 PURE WINGS 2 PWM, 140mm 4 Pin Kasa Tahliye Fanı
Sessiz harika

Kesinlikle harika ama başka sitelerde 65 lira civarında fiyatı
Kullandıysanız memnun musunuz ? 65 CFM yeterli geliyor mu?
Söylemeyi unuttum Noctis 450'de kullanacağım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı