3300 TL Sistem Önerisi

_20190728_204403.JPG

Az daha para ekleyip DA-V4 alabilirsiniz: DA-V4/AMD Ryzen 5 1600/MSI RX580 Armor 8GB OC/8GB DDR4/480GB SSD/Gaming Bilgisayar | ITOPYA

Ya da V3.5'un çıkmasını bekleyin.
Ben 16Gb ram istiyorum v4 e gerek yok onu 16 yapınca iyice artiyk
Kesinlikle V4 almalısınız. Hem yanına 500tl civarı 75hz 1ms monitör alabilirsin çok daha iyi olur.
V4 düşünmüyorum nolursa olsun 16gb ram istiyorum

Unutmayın sistem toplarken en önemli detay, demirbaş sayılan ve değişmesi, yükseltilmesi zor olan donanımların ilk alınırken mümkün olduğunca yüksek alınmasıdır. Bellek gibi SDD gibi sisteme kolayca eklenecek donanımlar ileride bütçe oldukça kolaylıkla sistemi yükseltmek için alınabilir. İlk etap da 16 GB bellek olsun diye ısrarcı olmak yersiz olur. Tabi ki olmasını biz de isteriz ama bellek için işlemciden ya da ekran kartından kısmak ileride başınızı daha çok ağrıtır.

Unutmayın sistem toplarken en önemli detay, demirbaş sayılan ve değişmesi, yükseltilmesi zor olan donanımların ilk alınırken mümkün olduğunca yüksek alınmasıdır. Bellek gibi SDD gibi sisteme kolayca eklenecek donanımlar ileride bütçe oldukça kolaylıkla sistemi yükseltmek için alınabilir. İlk etap da 16 GB bellek olsun diye ısrarcı olmak yersiz olur. Tabi ki olmasını biz de isteriz ama bellek için işlemciden ya da ekran kartından kısmak ileride başınızı daha çok ağrıtır.
Ben şimdi rami 8 yapıp aradaki 200 lira farkla işlemciyi ryzen 5 2600 ekran kartını da cift fanli yapsam daha iyi olur biliyorum ancak ailem sonradan parca eklememe izin vermez ben kendim para biriktirsem 6 ay a anca biriktirdim diyelim okuldan artanalrla eğer bayramı da beklersem olabilir ancak r5 2600 a rx 570 ilginç olmazmi
Şöyle birşey alıp 300 lirayada monitör kapatırsan olabilir. 480 ssd değişiyorsa 128 yap yanınada 1tb hdd al.
O sistem tam bana göre ama ekran kartı çift fanlı olsa daha iyi olurdu ekran kartı ve ssd ye bisey yapilmiyo bunun yanına 500gb hdd alırım hepsi burada dan falan çok güzel olur bide monitör yok onu ekleyince hdd ile 3.650 oluyo kalan parayada ekipman alırım

Paylaşılan sistemlere bakmadım, kabaca fikir bu şekilde olmalı diye belirttim. Yavuz Selim gibi bilgisayar bilgisi tartışmaya açık adamların tavsiyesi ne kadar ciddiye alınmalı tartışılır. Gelen her tavsiyeyi mutlaka inceleyip ayrıcada imkan varsa tek tek her donanımını araştırın. En kötü ihtmalle paylaşımı yapana kafanıza takılan soruları mutlaka sorun.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı