33K 13 İnç Macbook Pro vs 43K 15 İnç Macbook Air

myhtai

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar.
33.000 TL'ye Pro mu almalıyım yoksa 43.000 TL'ye Air mi almalıyım?

Pro'nun avantajları:
- Fanı var yani ısınma sorunu hiç yok (Air'da fan yok ama ısınabilir)
- TouchBar var (TouchBar bozulabilirse çok sıkıntı olur ancak bozulması için sıvı teması falan gerekiyor)
- Pro olduğundan dolayı daha güçlü
- Air'a göre çok daha ucuza gelecek

Air'ın avantajları:
- Ekranı daha büyük (Pro alırsam 13 alacağım, Air alırsam 15 inç alacağım)
- Ekranı daha büyük olduğu için çözünürlüğü daha iyi
- Liquid Retina ekran var (Pro'da düz Retina ekran var ve hangisi daha iyi inanın bilmiyorum sanırım Liquid)
- Kamerası falan daha iyi
- MagSafe şarj özelliği

Not: İkisi de M2 olacak.

Bilgisi olan herkes yazarsa sevinirim. Kullanım alanını sormayın, hangisi daha iyiyse onu söyleyin. Hangisini almak daha mantıklı? Şimdiden sağ olun.

Kasa farkını da göz önünde bulundurursan çok güzel olur. İkiside benim gözümde para etmicek cihazlar aktif olarak 1TB 24GB 15 Air kullanıyorum güzel ama gereksiz pahalı air ısınabilir demişsin ama aman aman bi ısınma yok. Ama adı olsun diye şahsen Pro seçerdim. Proya eski kasasından dolayı ısınamıyorum.

Hocam benim kafam aşırı karışık. Arada fiyat farkı var ve diğeri her ne kadar Pro da olsa Air daha iyi geliyor. Temel farkları da orada yazmıştım. Neden pro diyorsunuz?

Daha fazla para verip olası ağır yük durumunda throttle yiyecek bir cihaz almakta bir mantık göremiyorum ben. O yüzden Pro dedim hocam.

Kasa farkını da göz önünde bulundurursan çok güzel olur. İkiside benim gözümde para etmicek cihazlar aktif olarak 1TB 24GB 15 Air kullanıyorum güzel ama gereksiz pahalı air ısınabilir demişsin ama aman aman bi ısınma yok. Ama adı olsun diye şahsen Pro seçerdim. Proya eski kasasından dolayı ısınamıyorum.
Aynı şekilde düşünüyorum. Pro çok kötü gözüküyor. Air daha yeni nesil bir görüntü sağlarken, Pro maalesef yıllar öncesine ait bir laptop izlenimi veriyor. Air'in görüntüsü çok hoş gerçekten.

Kullanım alanını sormayın demişsiniz ama kullanım alanı önemli. Photoshop gibi grafik işlerini işleyeceksen veya 5-10 dakkalık videolar işleyeceksen, ekran büyüklüğü ve ekran teknolojisinin yeniliği ile air alman daha mantıklı olur.

fakat 10 dakika üzerinde video işleyeceksen render konusunda fanlı olmasından dolayı daha rahat yapacaktır.

internette gezineceksen, günlük işlerini yapacaksan ekran büyüklüğü avantaj sağlayabilir fakat pronunda şarj süresi biraz daha fazla. ekran küçüklüğü sebebiyle taşınabilirliği daha fazla.

all in one dediğimiz hepsi bir arada olsun diye bir mantıkla bilgisayar seçimi yapmamanız gerekir. Bu günün birinde taşınırız diyip, pick-up/kamyonet araç alıp, onunla günlük işlerinizi görmenizle eş değerdir. günlük işlerinizi görecekseniz, zaten iki cihaz arasındaki performans farkını hissedemeyeceksiniz. daha iyi olması, günlük işinizi daha iyi yapacağınız anlamına gelmez.

Yeni konular

Geri
Yukarı