34" Geniş Ekran Monitör Tavsiyesi

streetdukes

Kilopat
Merhaba,

İki adet 27" monitör almaktansa 34" geniş ekran bir monitör alayım diyorum. Oyun ile aram yok. Evden çalışmak, film ve dizi izlemek için almak istiyorum.

Kavisli olması daha güzel olur. Bu sebeple en düşük fiyatlı ve karşılayabileceğim ürünleri aşağıdaki linktedir. Çok elzem bir özellik yok ise daha üst bir fiyata çıkmayı düşünmüyorum.

Aşağıdaki ürünler veya farklı tavsiyelerinizi bekliyorum.
Bilgisayar bileşenlerim: İşlemci AMD FX 6300 - Ekran kartı ASUS ph-GTX 1050 Ti-4G.

https://www.epey.com/monitor/karsil...samsung-odyssey-g5-34-lc34g55twwmxuf-c34g55t/

Teşekkürler

Son düzenleme:
Gördüğüm kadarıyla Samsung'un tepki süresi daha iyi ve hdr mevcut.
Xiaomi'nin de renk derinliği daha iyi.

Benim tercihim Samsung dan yana olurdu.

İki tane 27 inç monitörün yerini tutmasını istiyorsanız 49 inç 32:9 monitör almanız lazım.
Daha önce 27" monitör kullanmadım. En son 23" bir monitörüm vardı ve bozuldu. Kullandığım diğer monitör ise şirketten ödünç aldığım 20" lik bir monitör ve ay sonu iade edeceğim ve hiç bir monitörüm kalmayacak. Bir ara ikisini aynı anda kullandım ve iki monitör kullanmayı sevdim. Fakat iş için direkt iki monitöre de direkt olarak ihtiyacım yok. Şimdi nispeten maddi olarak müsait olduğum bu zamanda iki tane 27 alayım dedim ama dediğim gibi iş için çok gerekli değil ve film dizi izlerken sadece birini kullanma fikri hoşuma gitmiyor. Bu nedenle 34" geniş ekran beni tatmin eder gibi geliyor. Aynı zamanda nispeten daha büyük ekranda film dizi izleme işlemlerini gerçekleştirebilirim.
Uzun oldu ama aklımdakileri bu şekilde açıklayabilirim.

@streetdukes
Hocam ben boyut olarak karşılaştırma yapmıştım. 34 inç monitör yaklaşık olarak 27 inç monitörün yana doğru uzamış hali ama 49 inç yaklaşık olarak 2 tane 27 inç monitörün birleşmiş hali.
34 inç tatmin edebilir.
Monitör destekliyorsa 34 inç monitörü bölüp cift monitor gibi kullanabilirsiniz.

Öncelikle ne alırsam alayım technopat forumuna girmeden almıyorum.Bu mükemmel site için ise Ali Güngör ve Recep Baltaş'a teşekkür ederim. Xiaomi 34" olan modeli satın aldım. Her yöne dönebilmesi almamda etkili oldu Samsung'ta bu özellik yoktu ve ben duvara monte edemeyeceğimden bu ürünü seçtim. Tam sol üst köşede 1 tane ölü piksel var ama bunun için iade etmeyeceğim. Ürünü 3,750TL'ye satın almıştım fakat satıcı beni arayarak yanlışlıkla internete bu fiyata verildiğini eğer siparişimi iptal ederlerse sevineceğini etmezsem de sorun olmayacağını söyledi fakat ben iptal ettim. Sonrasında da kendilerine sormam üzerine 4,000TL'ye satabileceğini belirtti. Ürünün fiyatı daha sonra düşebilir ama benim ihtiyacım vardı ve aldım. Üründen şimdilik memnunum. Benim için sorun olan kısım ise eğer ekran paylaşımı yapıyorsanız ve diğer kişilerin ekranları küçük ise her şeyi çok ufak olarak görüyorlar ve hatta göremiyorlar. Bu tarz bir işiniz var ise bunu bilerek geniş ekran monitör alın derim. İlginiz için teşekkürler. Konu kapatılabilir.

Geri
Yukarı