Görüş açısı geniş monitör tavsiyesi

1cihan8

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar şimdi bende iki tane monitör var. İkisinin de sadece VGA çıkışı olduğunu için DVI-D çıkışlı bir monitör almak istiyorum. Şimdi bu iki monitör arasında fark var görüldüğü gibi.

9NmbpO.jpg

Grundig monitör göze daha hitap eden, yazıların daha rahat okunduğu, dolgun renkleri sahip, farklı açılardan baktığımızda görüntüsü neredeyse bozulmayan bir monitör.

Acer ise parlak ve canlı ama soluk renklere sahip, kontrast konusunda ne kadar ayar çeksem de Grundig gibi tatmin etmeyen, hafif üstten baktığımda görüntünün beyazlaştığı, hafif alttan baktığımda görüntünün karardığı bir monitör.

Yeni monitör alırken (Fazla bütçem yok DVI-D çıkışı olan 21,5'' bir monitör almayı düşünüyorum) Grundig gibi bir monitör almak için hangi özelliklere dikkat etmeliyim? Araştırmalarıma göre IPS bir monitör almam gerekiyor herhalde. Yanlış mı düşünüyorum? LED monitörlerde Acer'deki problemler mevcut anladığım kadarıyla.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yine de bir bütçe belirtin. Ona göre tavsiyede bulunalım.

750 TL'yi geçmeyecek bir monitör lazım. Normalde daha fazla fotoğraf vardı ben sana özel olarak mesaj atayım bana Grundig tarzında bir monitör lazım. Abi ben anlamıyorum ya yeni teknolojiler daha problemsiz olması gerekirken yok ghostingmiş yok ışık sızmasıymış, monitör işi sıkıntı ya bakmadan almamak lazım.

Özel mesaj atılamıyormuş herhalde. Başka siteden fotoğrafta koyamıyorsun. Technopat'ın bazı şeyleri gerçekten çok can sıkıcı.

Grundig araştırmalarıma göre IPS monitörlere daha yakın bir özelliğe sahip ama IPS monitörlerde de ışık sızması oluyormuş herhalde. İyice asabım bozulmaya başladı 2 gündür.

Son düzenleme:
İmzamdaki Acer'in 144 TN panelli monitörünü kullanıyorum. Zamanında çok araştırmıştım o monitörü, canlıda görüp test etmiştim. Dediğiniz LED monitörler ile alakası yok görüntüleri en iyi veren monitörlerden birisidir, hatta şuan kullandığım monitörün sıfır fiyatı 1000 TL'yi geçik ama görüntü olarak LG'den bariz kötü.

İmzamdaki Acer'in 144 TN panelli monitörünü kullanıyorum. Zamanında çok araştırmıştım o monitörü, canlıda görüp test etmiştim. Dediğiniz LED monitörler ile alakası yok görüntüleri en iyi veren monitörlerden birisidir, hatta şuan kullandığım monitörün sıfır fiyatı 1000 TL'yi geçik ama görüntü olarak LG'den bariz kötü.
Tamam yazdım bunu da listeye. Vatan'a felan bakacağım yarın inşallah görebilirim bu ürünü, test etme şansım olur umarım.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı