3400G APU sistem toplama

PersPektiF96

Hectopat
Daha fazla  
İyi forumlar.
Arkadaşlar APU sistem toplamak istiyorum. Öyle ahım şahım oyun oynanmayacak(CS 1.6, bazı oyunları da Low ayarda açsın yater.)Şu zamanda dolarda çok yükseldi. Elimden geldiğince toplamaya çalıştım. İleri bir tarihte yükseltme yapmayacağım. Anca aşırı yetersiz kaldığı zaman uygun bir ekran kartı ilave ederim.
AMD Ryzen 5 3400G 3,7GHz 6MB Cache Soket AM4 İşlemci Fiyatı

Gigabyte B450M S2H AMD B450 2133MHz DDR4 Soket AM4 mATX Fiyatı

Corsair Vengeance 16GB(2x8GB) 3200MHz DDR4 Ram Fiyatı

Sandisk SSD Plus 240GB 530MB-440MB/s Sata 3 2.5" SSD Fiyatı

TX K3S ATX 1xUSB3.0, 2xUSB 2.0 Bilgisayar Kasası (TXCHK3S) Fiyatı

High Power 400W 80+ Bronze Kırmızı Fanlı Güç Kaynağı Fiyatı

Sizce nasıl arkadaşlar. Tavsiyeleriniz var mı? Şu parça yerine şu olsa herhangi bir kayıp olmaz dediğiniz parça var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasa aşağıdakiyle değişebilir. PSU olarak 550W takmak daha iyi olur. Bu sisteme ileride ekran kartı takılabilir. SSD olarak A400 tercih edilebilir. RAM olarak da aşağıdaki tercih edilebilir.

Stokları bitmeden kasa olarak bunu tercih edin bence.

Kasa aşağıdakiyle değişebilir. PSU olarak 550W takmak daha iyi olur. Bu sisteme ileride ekran kartı takılabilir. SSD olarak A400 tercih edilebilir. RAM olarak da aşağıdaki tercih edilebilir.

RAM’ı dediğiniz gibi yaptım. SSD yide aynı şekil 240 lıktan yaptım. Kasayıda sizin dediğinizden yaptım.

High Power 500W 80+ Bronze Kırmızı Fanlı Güç Kaynağı Fiyatı
Güç kaynağını bundan alsam nasıl olur. İşimi görmez mi? İlerde takabileceğim oda düşük ihtimal alternatif olarak rx 570 var. Bu PSU iyi ise yeterse bunu alayım ?

Attığınız PSU RX 570 besleyebilir. Ama o işlemciye en az 1650 Super takın.

psu öneriniz var mı ?
Arkadaşlar başka öneriniz var mı? Bu şekilde iyi değil mi? Bu olsa daha iyi olur dediğiniz.
Arkadaşlar başka öneriniz var mı? Bu şekilde iyi değil mi? Bu olsa daha iyi olur dediğiniz.
İyi forumlar.
Arkadaşlar APU sistem toplamak istiyorum. Öyle ahım şahım oyun oynanmayacak(CS 1.6, bazı oyunları da Low ayarda açsın yater.)Şu zamanda dolarda çok yükseldi. Elimden geldiğince toplamaya çalıştım. İleri bir tarihte yükseltme yapmayacağım. Anca aşırı yetersiz kaldığı zaman uygun bir ekran kartı ilave ederim.
AMD Ryzen 5 3400G 3,7GHz 6MB Cache Soket AM4 İşlemci Fiyatı

Gigabyte B450M S2H AMD B450 2133MHz DDR4 Soket AM4 mATX Fiyatı

Corsair Vengeance 16GB(2x8GB) 3200MHz DDR4 Ram Fiyatı

Sandisk SSD Plus 240GB 530MB-440MB/s Sata 3 2.5" SSD Fiyatı

TX K3S ATX 1xUSB3.0, 2xUSB 2.0 Bilgisayar Kasası (TXCHK3S) Fiyatı

High Power 400W 80+ Bronze Kırmızı Fanlı Güç Kaynağı Fiyatı

Sizce nasıl arkadaşlar. Tavsiyeleriniz var mı? Şu parça yerine şu olsa herhangi bir kayıp olmaz dediğiniz parça var mı?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı