345 TYT matematik çözememek

EntelFeridun1453

Centipat
10. sınıftan TYT başlayayım dedim, 345'in TYT matematiğini aldım. ÖSYM tarzındaki zor soru testinde yarısını çözemiyorum. Yarısını 5 dakika düşünüp yapıyorum. Normal mi yoksa zeka geriliğim mi var? Temel kavramlar.

10. sınıftan TYT başlayayım dedim, 345'in TYT matematiğini aldım. ÖSYM tarzındaki zor soru testinde yarısını çözemiyorum. Yarısını 5 dakika düşünüp yapıyorum. Normal mi yoksa zeka geriliğim mi var? Temel kavramlar.

Normal. Gayet normal. Senden daha kötü olan 12. sınıf arkadaşlarım vardı. Tamamen temel eksikliğiyle alakalı. Uğraştıkça o soru tipini gördükçe giderek hızlanacaksın. Bazen durulmalar olabilir bu normal. Sakın pes etme. @443595 hocamın dediği gibi çok daha kolay bir yayından başlayabilirsin. Metin yayınları belki bu noktada iyi bir tercih olabilir. Aşama aşama zorlaşıyor çünkü.

Zeka ile doğrudan bağdaştırmak doğru değil, herkesin altyapısı vs vs çok farklı şeyler var. Adı üstünde zor soru, daha uzun sürede yapman normal. Yapamadıklarının çözümünü izle daha sonraları dön tekrar yapmaya çalış. Normal bir durum sıkma canını.

Okulda verilen eğitimin yetersizliğinden kaynaklanan bir durum. Çok da kafaya takmana gerek yok. 12'de sürekli soru çöze çöze yapabilmeye başlarsın :)

10. sınıftan başlamak gerçekten çok erken TYT zaten 9-10. sınıf konuları oluyor ama çözmek istiyorsan illa aktif matematik önerebilirim çok iyidir.

Geri
Yukarı