35.000-40.000 TL oyun sistemi toplama

Bütçe
35.000-40.000 Türk lirası
5800 serisinin performansına bakıcam karşılaştırmalarını yapayım. 4000d modeline bakıcam. Spec delta kasasını akış olarak güzel statüsünde inceledikleri için eklemiştim ama onu da daha detaylı araştırayım. SSD olarak 970 mi öneriyorsunuz. WD markasının yorumlarını okudumda çoğu kullanıcı çok sesten şikayetçi ve seagate markası ile mukayese edilemez olduğunu söylüyor. Ama bu camiyada yeniyim ve daha fazla araştırmam lazım bundan bir ay öncesine kadar Bilgisayarın temel parçalarını bile doğru düzgün bilmezdim bu forum sayesinde bir kaç bilgi edinebildim çok teşekkür ederim. Rival 3 seçmemin sebebi uzun süre boyuca rival 110 mouse ile oynamamdan kaynaklı el alışkanlığı diyelim son 1 senedirde rival 3 kullanıyorum çok memnunum.
HDD olarak seagate de güzel tercih. SSD 970 evo sizi tatmin eder bence. Proya bir o kadar daha para vermek gereksiz diye düşünüyorum

Ekran kartı için bir şey söylemeyeceğim.

(Kasayı kendim kullanıyorum çok güzel.)

SSD Bu şekilde M2 olsa daha iyidir hocam :)

HDD İçin bir şey söylemeyeceğim.

LÜTFEN MOUSEPAD İÇİN O KADAR PARA VERMEYİN :)

Hocam isterseniz yarın Discord gibi bir platform aracılığıyla yardım edeyim, yoksa böyle olmayacak.
Sosyal'in amacı burada sonradan gelenlerinde yararlanması, ayrıca özelden yardım yasak.

Sosyal'in amacı burada sonradan gelenlerinde yararlanması, ayrıca özelden yardım yasak.
Bu da ekran kartı. :D
Eğer SteelSeries şart ise Arctis 7 almanı şiddetle öneririm. Şart değilse G733 almanı daha şiddetle öneririm.
Arctis 7 iyi bir kulaklık değil hocam.

Bu da ekran kartı. :D

Arctis 7 iyi bir kulaklık değil hocam.

5 alacağına onu alsın. Yoksa G733 öneririm zaten. Ayrıca gayet iyi kulaklık kendim 3 senedir kullanıyorum hiçbir sıkıntısı yok. Neden beğenmedin ki? Cicim kulaklığı.

Bence psu 1000w yükseltin. Bu bütçede kesinlikle ama kesinlikle palit gibi bir gpu almayın. Kasayı sevdiğiniz için mi aldınız bilmiyorum ama o fiyata daha iyi hava akışı sağlayan kasalar var bence. Ayrıca render işiyle uğraşmayıp sadece oyun oynayacaksanız 5600x x570f ikilisi bence rahatlıkla işinizi görür.
pek bir ilgim yok açıkcası ve devlet memurluğundan dolayı youtube ve benzeri platformlarda para kazanamıyorum. Birde zaman kalmıyor açıkcası işten sonra kız arkadaşımla zaman beraber zaman geçirmek istediğimden bütün ilgimi onunla dolduracağım bir zaman dilimi yaratmak için topluyorum bilgisayarları. Çok teşekkür ederim. Kasa konusunda bir diğer arkadaşda uyardı 4000 modeline bir göz atacağım. Bilgisayar konusunda çok yetersiz hissediyorum sayenizde toparlıyorum. Palit konusunda gamerock versiyonu ısı açısından en iyiler klasmanında görünüyordu.
Hocam şuan inananın meşgul durumdayım fakat bu kadar bütçe varken çok yanlış kararlar veriyorsunuz. @AirJET @Motionless IN White
Hocalarım belki yardım eder fakat set yapmayın derim ben.
Sırf görüntü ve yazılım için çoğu şeyden vazgeçiyorsunuz.
Ayrıca anakart FPS'e doğrudan etki etmez.
Logitech G Pro X SL, G733, Kemove SnowFox 61 gayet iyi ve en üst ekipmanlar, kulaklık konusun da farklı alternatiflere bakabilirsiniz, BlackShark V2 Pro gibi.
Steelseries ile yakın dostluğumuz üniversite döneminde arkadaşlarımla point blank döneminde başladı. O yüzden sağdık müşterileri konumundayım ama corsair markasını gözümü kırpmadan satabilirim yada diğer kasa parçaları içinde geçerli kasa konusunda önerilerinizi dikkatlice okuyorum :)

pek bir ilgim yok açıkcası ve devlet memurluğundan dolayı youtube ve benzeri platformlarda para kazanamıyorum. Birde zaman kalmıyor açıkcası işten sonra kız arkadaşımla zaman beraber zaman geçirmek istediğimden bütün ilgimi onunla dolduracağım bir zaman dilimi yaratmak için topluyorum bilgisayarları. Çok teşekkür ederim. Kasa konusunda bir diğer arkadaşda uyardı 4000 modeline bir göz atacağım. Bilgisayar konusunda çok yetersiz hissediyorum sayenizde toparlıyorum. Palit konusunda gamerock versiyonu ısı açısından en iyiler klasmanında görünüyordu.

Steelseries ile yakın dostluğumuz üniversite döneminde arkadaşlarımla point blank döneminde başladı. O yüzden sağdık müşterileri konumundayım ama corsair markasını gözümü kırpmadan satabilirim yada diğer kasa parçaları içinde geçerli kasa konusunda önerilerinizi dikkatlice okuyorum :)
Hocam steelseries sizi tanımıyor bile :D

Boş verin gitsin, daha iyi ürün almak varken neden gidip sırf marka diye steelseries alasınız?

5800 serisinin performansına bakıcam karşılaştırmalarını yapayım. 4000d modeline bakıcam. Spec delta kasasını akış olarak güzel statüsünde inceledikleri için eklemiştim ama onu da daha detaylı araştırayım. SSD olarak 970 mi öneriyorsunuz. WD markasının yorumlarını okudumda çoğu kullanıcı çok sesten şikayetçi ve seagate markası ile mukayese edilemez olduğunu söylüyor. Ama bu camiyada yeniyim ve daha fazla araştırmam lazım bundan bir ay öncesine kadar Bilgisayarın temel parçalarını bile doğru düzgün bilmezdim bu forum sayesinde bir kaç bilgi edinebildim çok teşekkür ederim. Rival 3 seçmemin sebebi uzun süre boyuca rival 110 mouse ile oynamamdan kaynaklı el alışkanlığı diyelim son 1 senedirde rival 3 kullanıyorum çok memnunum.
5600X ve 5950X çoğu oyunda performans olarak fark ettirmez gibi bir şey.
Spec-Delta'nın önde küçük bir mesh var. Onun dışında pek hava akışı yok. Bende 4000D Airflow var, fotoğraf vs atarım merak ettiğin bir kısım olursa. 5000D'de benzer bir kasa, daha büyük ama.
Samsung'un çoğu SSD'si iyidir. 970 Evo iyidir evet.
Ben bayadır WD kullanıyorum, benim gördüğüm kadarıyla WD daha çok öneriliyor. Sana kalmış o.
Rival 3 de tercih meselesi, ama 400 TL'ye alınmaz. Kablosuzu diyorsan, o olabilir.
Ama Arctis 5 çok iyi değil diye biliyorum. Bu bütçede daha iyileri çıkar yani.

7 konfor, 7 can, 7 lütuf, 5 amelelik, 5 hapis eder, 5 bacağına dolanır, 5 kablolu, 5 fakir işi. 7'yi takıyorsun odada dolanıyorsun. Çiş yapmaya gidiyorsun tuvaletten discordundakilere sesleniyorsun. -işiyoooom la gelecem diyorsun. Pencerene çıkıp sigaranı içiyorsun 7 al beni kırma. 7 al. 7. "yedi"

LÜTFEN MOUSEPAD İÇİN O KADAR PARA VERMEYİN :)

Sondan başlayayım. Mousepad konusunda kız arkadaşımı kıramıyorum kedi gibi ışık gördüğü zaman deliriyor. Yoğun ısrarları sonucu seçtim onu zaten 😪 ssd konusunda m2 seçeceğim sanırsam bir çok arkadaş bu saatte konuma cevap verek zamanlarını harcadılar onların değerleri zamanlarından pay çıkararak m2 ssd alacağım kasa için detaylı araştırma yapacağım masterbox ve 4000’i araştırma konularıma ekledim. X570 F serisi içinde araştırma yapacağım. Hero ile aralarındaki farkları inceleyip karar vereyim. Son olarak yazan ve ileride yazacak olan arkadaşlara çok teşekkür ediyorum sayenizde kültürlenip bilgi kazanıyorum. Daha fazla araştırma yapmam için kaynak sağladığınız için teşekkür ediyorum.
7 konfor, 7 can, 7 lütuf, 5 amelelik, 5 hapis eder, 5 bacağına dolanır, 5 kablolu, 5 fakir işi. 7'yi takıyorsun odada dolanıyorsun. Çiş yapmaya gidiyorsun tuvaletten discordundakilere sesleniyorsun. -işiyoooom la gelecem diyorsun. Pencerene çıkıp sigaranı içiyorsun 7 al beni kırma. 7 al. 7. "yedi"
Seni mi kıracağım o kadar güzel anlattın ki. 7 de rgb vardı demi. Çünkü yoksa kız arkadaşıma 5 alıcam.
5600X ve 5950X çoğu oyunda performans olarak fark ettirmez gibi bir şey.
Spec-Delta'nın önde küçük bir mesh var. Onun dışında pek hava akışı yok. Bende 4000D Airflow var, fotoğraf vs atarım merak ettiğin bir kısım olursa. 5000D'de benzer bir kasa, daha büyük ama.
Samsung'un çoğu SSD'si iyidir. 970 Evo iyidir evet.
Ben bayadır WD kullanıyorum, benim gördüğüm kadarıyla WD daha çok öneriliyor. Sana kalmış o.
Rival 3 de tercih meselesi, ama 400 TL'ye alınmaz. Kablosuzu diyorsan, o olabilir.
Ama Arctis 5 çok iyi değil diye biliyorum. Bu bütçede daha iyileri çıkar yani.
4000d modeli şuan bana en çok önerilern kasa oldu masterbox ile ikisini iyice araştıracağım. 5600x serisi de araştırılacak karşılaştırmalar izlenecek 👍🏿
Hocam steelseries sizi tanımıyor bile :D

Boş verin gitsin, daha iyi ürün almak varken neden gidip sırf marka diye steelseries alasınız?
Sırf bardak altlığı var mı diye araştırdım. Evet suçluyum bu konuda ama band loyality olayından çok yamuk duran tabloyu düzeltme isteği gibi içimdeki steelseries aşkı😪

Son düzenleme:

Geri
Yukarı