35.000₺ sistem tavsitesi

Dot

Decapat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Özel Güvenlik (Silahlı)
Merhaba. 35.000₺ bütçe ile, sıfırdan masaüstü sistem kurmak istiyorum. Masaüstü bilgisayar kurmadaki amacım; çoğunlukla oyun oynamak, ara sıra da video editleme işleri ile uğraşmak. Oyun yönünde hoşuma giden her türlü oyunu oynarım. (AAA oyunlar da dahil) bu sebepten ötürü makul ölçüde tavsiyelerde bulunursanız sevinirim.

Şimdiden vereceğiniz her öneri için teşekkür ederim. Önerilere, mesaiden ötürü öğlen veya akşam mesai çıkışı cevap verebilirim. Herkese iyi sosyaller.

Son düzenleyen: Moderatör:

Son düzenleme:
Merhabalar, gerekli bilgileri sürprizbozan içerisinde yazmıştım ama admin onaylamamış sanırım.

- Bütçeye çevre birimleri de dahildir.(Kulaklık, klavye, mouse, mousepad, monitör)
- Amd sistem düşünüyorum.
- Monitör olarak 2k 144 Hz tercihimdir.
- Monitör tercihine bağlı olarak bileşenleri önerirseniz sevinirim.
- Çevre birimleri de dahil en mâkul fiyat 35.000₺ yi aşıyorsa, 7.500 - 10.000₺ daha esneyebilirim.
- Çevre birimleri olarak tek marka tercih sebebidir. Zira tek yazılım üzerinden kontrol etmek daha cazip geliyor.

Sürpriz bozana yazdıklarım bunlardı.

@Dot Çevre birimlerine 10K esneyebilirsen:

Ekipman:

Ekipman:
Teşekkürler hocam 5'ten sonra konuya dönüş sağlayacağım.

Ekipman:
Kule tipi soğutma 65 cfm iş görür mü hocam?

Ekran kartını Amd'ye güncellesek ne önerirsin peki?

Son düzenleme:
@Dot Soğutucu yeterli gelir. 4070 Ti'ın rakibi 7900 XT fakat 4070 Ti her türlü daha iyi olur.
Hocam o soğutucu o işlemciyi soğutamaz gibi yorumlar almıştım. Soğutabiliyor mu ?

Yeni konular

Geri
Yukarı