35.000 TL bütçeye render için sistem önerisi

Premiere Pro veya DaVinci kullanıyorsanız özellikle playback konusunda AMD kartlar NVIDIA kartlara göre biraz zayıf kalıyor. Bu uygulamalar CUDA için optimize ediliyor. RTX 3060 Ti ile RX 6900 XT arasında Premiere Pro'da ciddi bir fark yok gibi ama RX 6900 XT 4-5k daha pahalı. Yani AMD kartlar kötü'dür falan demiyorum. Sadece video render konusunda NVIDIA kartlara göre fiyat performansı zayıf diyorum.

Premiere Pro veya DaVinci kullanıyorsanız özellikle playback konusunda AMD kartlar NVIDIA kartlara göre biraz zayıf kalıyor. Bu uygulamalar CUDA için optimize ediliyor. RTX 3060 Ti ile RX 6900 XT arasında Premiere Pro'da ciddi bir fark yok gibi ama RX 6900 XT 4-5k daha pahalı. Yani AMD kartlar kötü'dür falan demiyorum. Sadece video render konusunda NVIDIA kartlara göre fiyat performansı zayıf diyorum.

Hocam bunu bende bir kaç yerde okumuştum o yüzden tüm sistemlerim de kartlarım nvidia işlemcim amd bazen işlemci olarak da intele mi yönelsem diyorum

Hocam bunu bende birkaç yerde okumuştum o yüzden tüm sistemlerim de kartlarım NVIDIA işlemcim AMD bazen işlemci olarak da Intel'e mi yönelsem diyorum.

Benzer fiyat bandında benim tercihim AMD CPU-NVIDIA GPU'dan yana. Takip ettiğim, zaman zaman iş yapma fırsatı bulduğum bireysel kurgucular ve 3D sanatçıların da bunu tercih ettiğini görüyorum.

Geri
Yukarı