35.000 TL hazır sistem önerisi

Ne zorlaması bana ne ben önerimi yaparım ona kalmış. 7800XT de alınır, 4070 de ama 4060 Ti RAM SSD için alınmaz.
Kesinlikle/fazlasıyla değer derken? Neyse hocam yanlış anlamış olabilirim siz farklı düşünmüşsünüzdür uzatmaya gerek yok. Bende aynı fikirdeyim fakat arkadaşın amacı farklı olabilir yani belki ileride GPU değiştirecek ama mesela benim önerdiğim sistemde ileride GPU değiştirirse bile sadece M2 SSD eklese yeter yani.

Kesinlikle/fazlasıyla değer derken? Neyse hocam yanlış anlamış olabilirim siz farklı düşünmüşsünüzdür uzatmaya gerek yok. Bende aynı fikirdeyim fakat arkadaşın amacı farklı olabilir yani belki ileride GPU değiştirecek ama mesela benim önerdiğim sistemde ileride GPU değiştirirse bile sadece M.2 SSD eklese yeter yani.

Doğru SSD iyiydi ben kesinlikle derken bilmeyebilir ne kadar iyi oldugunu bastırmak istedim neyse kapatalım konuyu

4070 bir DDR4 sistem oyunlarda daha iyi performans verir.

Ancak geçerli sebebiniz vardır elbette, yukarıda atılanı öneririm.

Benim için aslında DDR5 bir sistem olması şu açıdan daha iyi oluyor, ileride x3d güzel bir işlemciye geçmek istediğimde AMD AM5 soket destekleyeceğini açıklamıştı.

GPU da aynı şekilde ileride değişebilirim.

Ama DDR4 bir sistem alırsam ileriye yönelik olarak biraz kısıtlanacağımı düşündüm.

Tabi sizin görüşlerinizi de merak ediyorum. Bu paraya sanırsam en fazla FPS yi ne verir diye düşündüğümüzde 4070e çıkmamız gerekiyor fakat ben diğer parçaları da kaliteli istiyorum.

@TYG16 @pawEn @madsea25 @Cursor

Benim için aslında DDR5 bir sistem olması şu açıdan daha iyi oluyor, ileride x3d güzel bir işlemciye geçmek istediğimde AMD AM5 soket destekleyeceğini açıklamıştı.

GPU da aynı şekilde ileride değişebilirim.

Ama DDR4 bir sistem alırsam ileriye yönelik olarak biraz kısıtlanacağımı düşündüm.

Tabi sizin görüşlerinizi de merak ediyorum. Bu paraya sanırsam en fazla FPS yi ne verir diye düşündüğümüzde 4070e çıkmamız gerekiyor fakat ben diğer parçaları da kaliteli istiyorum.

@TYG16 @pawEn @madsea25 @Cursor
Hocam ileride GPU değişecekseniz benim attığımı görseldeki gibi yapıp almanızı tavsiye ediyorum. Eğer değişmeyeceğim derseniz de 7800XT sistem alınmalı ama SSD, RAM falan iyi olmaz. İdare edersiniz bütçe çıktığında değiştirirsiniz diyeceğim ama satmakta o kadar kolay değil yani uğraştırır gibi bilemedim.

Tabii sizin görüşlerinizi de merak ediyorum. Bu paraya sanırsam en fazla FPS'yi ne verir diye düşündüğümüzde 4070e çıkmamız gerekiyor fakat ben diğer parçaları da kaliteli istiyorum.

Bence 4070 ve 7500F olan sistemi alın sonra ki zamanlarda RAM ve SSD yükseltmesi yaparsınız.

Benim için aslında DDR5 bir sistem olması şu açıdan daha iyi oluyor, ileride X3D güzel bir işlemciye geçmek istediğimde AMD AM5 soket destekleyeceğini açıklamıştı.

Günümüzde teknoloji hızlı gelişmeye başladı, 5 yıl sonra ne olacağını kimse bilemez.

Geri
Yukarı