35.000 TL hazır sistem vs. toplama sistem

Bütçe
35.000

yukseltras88

Zeptopat
Daha fazla  
Merhaba üstatlarım. Bütçem sadece kasa olacak şekilde 35K-38K arasıdır. Hazır bir sistem buldum;

Alfa V1 Oyun Bilgisayarı – GeForce RTX 4070TI – PcKolik.com | Gaming PC ve Bilgisayar Bileşenleri

Soğutucu eklenince 35k oluyor. RDR2 Cyberpunk gibi oyunları yüksek performans seçeneklerinde rahatça oynayabileceğim bir PC yaratmak istiyorum. Intel 13. nesil işlemci de olabilir, RX 7900 XT ekran kartı da olabilir. İnanın hangisi birbirine göre daha iyidir bilmiyorum. Sizlerin bilgisine güvenerekten bu hazır bilgisayarı alınır mı? Yoksa tavsiyeleriniz üzerine bu fiyatlara daha iyi bir kasa oluşturabilir miyim? Almam gereken parçaları tek tek atarsanız sevinirim. Şimdiden ilginiz için çok teşekkür ederim.

Merhaba üstatlarım. Bütçem sadece kasa olacak şekilde 35K-38K arasıdır. Hazır bir sistem buldum;

Alfa V1 Oyun Bilgisayarı – GeForce RTX 4070TI – PcKolik.com | Gaming PC ve Bilgisayar Bileşenleri

Soğutucu eklenince 35k oluyor. RDR2 Cyberpunk gibi oyunları yüksek performans seçeneklerinde rahatça oynayabileceğim bir PC yaratmak istiyorum. Intel 13. nesil işlemci de olabilir, RX 7900 XT ekran kartı da olabilir. İnanın hangisi birbirine göre daha iyidir bilmiyorum. Sizlerin bilgisine güvenerekten bu hazır bilgisayarı alınır mı? Yoksa tavsiyeleriniz üzerine bu fiyatlara daha iyi bir kasa oluşturabilir miyim? Almam gereken parçaları tek tek atarsanız sevinirim. Şimdiden ilginiz için çok teşekkür ederim.

Keşke kasası daha iyi olsaymış o bütçeye bu kasa biraz kötü kalmış.

Attığınız PC soğutucusuz bile alınabilir. Ryzen 5 7600 işlemcinin stok fanı idare eder. Epey uygun fiyatlı bir sistem.
Yanıtınız için teşekkür ederim. Peki bu sisteme 2k 144hz lik bir monitör mü almalıyım yoksa 1080p lik bir monitör mü ?

Keşke kasası daha iyi olsaymış o bütçeye bu kasa biraz kötü kalmış.
Kasada hangi özelliklere dikkat etmeliyim ?

Yanıtınız için teşekkür ederim. Peki bu sisteme 2k 144hz lik bir monitör mü almalıyım yoksa 1080p lik bir monitör mü ?

Bütçeniz varsa 2K iyi olur.

Kasası güzel lakin daha iyi alabilirdi dicem amaçları bu sistemde daha çok parça ayırılmış. Sizden daha düşükleri daha fazla pahalı gönderdiğiniz sistemi bence kaçırmayın :D

Örnek :

Bu arada bu sistemi önermedim sadece sizden daha pahalı olduğunu söyledim. @Berat Soil komik olan ne kardeşim?

Kasası güzel lakin daha iyi alabilirdi diyeceğim amaçları bu sistemde daha çok parça ayırılmış. Sizden daha düşükleri daha fazla pahalı gönderdiğiniz sistemi bence kaçırmayın :D

Örnek:

Bu arada bu sistemi önermedim sadece sizden daha pahalı olduğunu söyledim. @Berat Soil komik olan ne kardeşim?

Hocam "Bakın kasa güzel 50000TL'ye bunu alabilirsiniz(!)" manasında ironi yaptığınızı düşünmüştüm. Gerilmeyin bu kadar. :)

Eğer bütçe 50000 TL olursa 4080 sistem toplanabilir.

Geri
Yukarı