35.000 TL laptop tavsiyesi

En güzel İtopya’ya gidip yerinde inceleyeyim. Başka yerde oyun bilgisayarı geniş yelpazede inceleyebileceğim bir yer yoktur herhalde İstanbul’da….

Evet çok güzel bu ama 17” :)
43cm... Çalışacağınız alanı kısıtlamamalısınız. Ve eğer daha önce 17 inç kullanmadıysanız büyük demeniz çok normal. Ben MSI Prestige 34 inç bir monitörle çalışıyorum. İlk aldığımda devasa büyüktü. Ve o günden beri çok katkısı oluyor. Özellikle sizin gibi Fusion360 vb. programları kullananlar için büyük monitör daha doğrusu büyük bir çalışma alanı, bu işin fikrimce önemli bir parçasıdır. Kaldı ki benim kullandığım 34 inç monitör artık bana ufak gelmeye başladı. Yani uzun lafın kısası; 17 diye çok takmayın, yarın öbür gün ufak gelecek. 😆

43cm... Çalışacağınız alanı kısıtlamamalısınız. Ve eğer daha önce 17 inç kullanmadıysanız büyük demeniz çok normal. Ben MSI Prestige 34 inç bir monitörle çalışıyorum. İlk aldığımda devasa büyüktü. Ve o günden beri çok katkısı oluyor. Özellikle sizin gibi Fusion360 vb. programları kullananlar için büyük monitör daha doğrusu büyük bir çalışma alanı, bu işin fikrimce önemli bir parçasıdır. Kaldı ki benim kullandığım 34 inç monitör artık bana ufak gelmeye başladı. Yani uzun lafın kısası; 17 diye çok takmayın, yarın öbür gün ufak gelecek. 😆
Aslında durum şu benim evimde zaten kullandığım güçlü bir bilgisayarım var monitörüm 27 inç onun dışında ekran kartım 2080 TI,i9 işlemcim var benim tek derdim mobil olduğum zamanlarda evden uzak olduğum ortamlarda işlerimi görebilmek aynı zamanda oyun da oynayabilmek ama 17 inç benim için taşıması zor bir cihaz olur ben i14 inç MacBook Pro da kullandığım için bir yandan çok çok daha fazla büyük bir cihazı kaldıramam büyük ihtimalle ağır gelir bana :) Psikokıjik olarak :) Derdim kafe vb yerlerde sırt çantamdan cihazı çıkarıp bir iş geldiyse orada başlamak hemen :)
Bu cihaz nasıl sizce? 3060 olduğu için aslında çok da ümidim yok ama diğer özellikleri çok iyi gibi. Kasası da fena değil. Bir card reader olsaydı iyi olurdu gerçi.

Son düzenleme:
Bu fiyat skalasında 3060 olduğu için direkt olarak eledim... Direkt olarak ne gerek var? -dedirtiyor. 😄

Bir de bu var ama herhalde performansı biraz daha düşüktür ince olduğu için…

Bir de bu var ama herhalde performansı biraz daha düşüktür ince olduğu için…

Evet hocam daha az FPS verir Stealth bilgisayarlar daha çok iş odaklı.

Evet hocam daha az FPS verir Stealth bilgisayarlar daha çok iş odaklı.
Evet bir de nümerik keyboard yokmuş zaten.

Bu durumda MSI’dan ne yazık ki uzaklaşıyorum. Gigabyte modelleri ilgimi çekmeye başladı.

Şu anda iki tane model var ilgimi çeken:

ve

alttaki modelin 3080 P ekran kartı var. Ama ne yazık ki hem ekranı parlaklığı düşük diğerine göre OLED ekran değil ve Full HD.

Yukarıdaki ise 4K ekran ki bence 4K’ya hiç gerek yok maksimum QHD yeterli olurdu ama hem 60hz refresh rate var hem de 3080Q veriyonu.

Bir türlü tam aradığım bu diyemedim :)

Evet bir de nümerik keyboard yokmuş zaten.

Bu durumda MSI’dan ne yazık ki uzaklaşıyorum. Gigabyte modelleri ilgimi çekmeye başladı.

Şu anda iki tane model var ilgimi çeken:

ve

alttaki modelin 3080 P ekran kartı var. Ama ne yazık ki hem ekranı parlaklığı düşük diğerine göre OLED ekran değil ve Full HD.

Yukarıdaki ise 4K ekran ki bence 4K’ya hiç gerek yok maksimum QHD yeterli olurdu ama hem 60hz refresh rate var hem de 3080Q veriyonu.

Bir türlü tam aradığım bu diyemedim :)
Ayrıca İntel 11. Nesil Aorus ve Aero laptoplarda MUX yok, 10. Nesil versiyonlarda vardı, kaldırdılar

Geri
Yukarı