35.000 TL laptop tavsiyesi

Mux switch olmasına gerek var mı sizce benim gönderdiğim modellerde? Zaten her ikisi de 3080 ekran kartı. Hatta FHD olan P modeli olarak görünüyor.
3080 mobil kartı 2k ve 4k kartı fhd oyun oynanacaksa MUX ihtiyacı daha da artacak ve batarya sürenizde 3080 gibi bir kart ile MUX olmadan hiç tatmin edici olmaz bence şart, biraz araştırıp isteklerinize uygun laptop bakayım hocam

3080 mobil kartı 2k ve 4k kartı fhd oyun oynanacaksa MUX ihtiyacı daha da artacak ve batarya sürenizde 3080 gibi bir kart ile MUX olmadan hiç tatmin edici olmaz bence şart, biraz araştırıp isteklerinize uygun laptop bakayım hocam
Buradaki olay Mux ile FHD bir cihazda tüketimi azaltıp batarya süresini arttırmak sanırım değil mi?

Ben çok baktım bulamıyorum hala :)

Buradaki olay Mux ile FHD bir cihazda tüketimi azaltıp batarya süresini arttırmak sanırım değil mi?

Ben çok baktım bulamıyorum hala :)
Hayır hocam bu MUX denen şey sadece harici ekran kartını veya sadece dahili ekran kartını kullanmaya yarıyor, batarya süresi isterseniz dahiliye geçiyor, en iyi performansı isterseniz hariciye geçiyor ama MUX yoksa hem dahili hem harici kart birlikte çalışıyor harici kartın işlediği görüntü dahili kart üzerinden geçiyor ve performans düşüklüğüne sebep oluyor, ayrıca batarya da daha az oluyor yani MUX hem performans hem batarya konusunda çok işe yarıyor, ve bende 15" nümerik klavyeli model bulamadım sadece gigabyte modeller, 10. Nesil gigabyte modellere ne dersiniz? Onlarda MUX var eğer 10. Nesil istemezseniz en iyi seçim GE76 11. Nesil veya 11. Nesil Gigabyte almak olur

Hayır hocam bu MUX denen şey sadece harici ekran kartını veya sadece dahili ekran kartını kullanmaya yarıyor, batarya süresi isterseniz dahiliye geçiyor, en iyi performansı isterseniz hariciye geçiyor ama MUX yoksa hem dahili hem harici kart birlikte çalışıyor harici kartın işlediği görüntü dahili kart üzerinden geçiyor ve performans düşüklüğüne sebep oluyor, ayrıca batarya da daha az oluyor yani MUX hem performans hem batarya konusunda çok işe yarıyor, ve bende 15" nümerik klavyeli model bulamadım sadece gigabyte modeller, 10. Nesil gigabyte modellere ne dersiniz? Onlarda MUX var eğer 10. Nesil istemezseniz en iyi seçim GE76 11. Nesil veya 11. Nesil Gigabyte almak olur
Anladım şimdi. Ben Max Q olan modellere MUX swith koyarak performans artışı sağlanıyor diye düşünmüştüm ama şimdi daha çok oturdu. Teşekkürler.

Yani ya nümerik klavyeden vazgeçeceğim ya da bulana kadar bekleyeceğim. Yeni bir model çıkar diyeceğim belki ama o da zor gibi. Nümerik klavye biraz daha hızlı çalışmamı sağlıyor ama elzem mi bilmiyorum. Bugün desktopta çalışırken nümerik hiç kullanmadan 3D çizim yapmaya zorlayacağım kendimi bakalım ne kadar başarılı ve hızlı olacak. 10.ncu nesile düşmeyelim şimdi bütçe olarak bu rakamlara çıkmışken en son modellere yöneleyim diyorum.

Anladım şimdi. Ben Max Q olan modellere MUX swith koyarak performans artışı sağlanıyor diye düşünmüştüm ama şimdi daha çok oturdu. Teşekkürler.

Yani ya nümerik klavyeden vazgeçeceğim ya da bulana kadar bekleyeceğim. Yeni bir model çıkar diyeceğim belki ama o da zor gibi. Nümerik klavye biraz daha hızlı çalışmamı sağlıyor ama elzem mi bilmiyorum. Bugün desktopta çalışırken nümerik hiç kullanmadan 3D çizim yapmaya zorlayacağım kendimi bakalım ne kadar başarılı ve hızlı olacak. 10.ncu nesile düşmeyelim şimdi bütçe olarak bu rakamlara çıkmışken en son modellere yöneleyim diyorum.
O zaman 15.6" ya da nümerikten vazgeçmelisiniz hocam değişeceğini sanmıyorum

Şimdi hala bakınıyorum. Yine de dönüp bu modele geliyorum. Mux switch olmaması çok büyük bir sıkıntı yaratmazmış gibime geliyor ne dersiniz? Yani olsaydı elbette iyi olurdu ama 140 fps‘lik bir oyunu 100 fps e düşürecek bir durum olmaz diye düşünüyorum. Bu da zaten benim için çok önemli bir fark değil. Sonuçta 3060 değil, 3070 değil 3080’den bahsediyoruz.

O zaman 15.6" ya da nümerikten vazgeçmelisiniz hocam değişeceğini sanmıyorum

Hatta şimdi 1 ay içinde yurtdışından gelecek bir tanıdığım var Kanada'da.

Bu cihaz orada vergisi dahil Amerikan dolarına göre hesapladığımda tam 3.000 USD ediyor. Sitede Kanada Doları yazıyor. Hem işlemcisi, hem Ram'i hem SSD'si çok çok üst bir model değil mi bu fiyata?
Bunun da tek sıkıntısı kamerası altta, çok önemli değil ama gıcık bir durum :) Şeytan GE66'ya yönel diyor.

Son düzenleme:
Şimdi hala bakınıyorum. Yine de dönüp bu modele geliyorum. MUX Switch olmaması çok büyük bir sıkıntı yaratmazmış gibime geliyor ne dersiniz? Yani olsaydı elbette iyi olurdu ama 140 fps‘lik bir oyunu 100 FPS'e düşürecek bir durum olmaz diye düşünüyorum. Bu da zaten benim için çok önemli bir fark değil. Sonuçta 3060 değil, 3070 değil 3080'den bahsediyoruz.

Hatta şimdi 1 ay içinde yurt dışından gelecek bir tanıdığım var Kanada'da.

Bu cihaz orada vergisi dahil Amerikan dolarına göre hesapladığımda tam 3.000 USD ediyor. Sitede Kanada doları yazıyor. Hem işlemcisi, hem RAM'i hem SSD'si çok çok üst bir model değil mi bu fiyata?
Bunun da tek sıkıntısı kamerası altta, çok önemli değil ama gıcık bir durum :) şeytan GE66'ya yönel diyor.

Hocam MSI GE ve GP serisinde 3080 alacaksanız GE76 ve GP76 bakın nedeni daha yüksek watt değerine sahip 3080 modeli var GP66 ve GE66 göre.

Hocam MSI GE ve GP serisinde 3080 alacaksanız GE76 ve GP76 bakın nedeni daha yüksek watt değerine sahip 3080 modeli var GP66 ve GE66 göre.
17 inç düşünmüyorum hocam. Çok büyük. Yani taşıması, bir kafede çıkarıp çalışması zor. 15 inç sorun çıkarmaz ama 17 çok ağır o yüzden düşünmüyorum. Ama çok teşekkürler bilgi için.
Hocam şu cihaz indirimde kaçmaz bence.

Evet güzel bir fiyat gerçekten. Bunun fiyatı ne kadardı indirim öncesinde 30k civarı mıydı?

Yeni konular

Geri
Yukarı